Angrrsth, Gorycz i Narbo Dacal na czterech wspólnych koncertach

Cztery koncerty, trzy zespoły i trzy różne spojrzenia na muzykę metalową. Piranha Music zaprasza na mini-trasę, podczas której na scenie zaprezentują się black metalowy Angrrsth z Torunia, awangardowo-blackowa Gorycz z Olsztyna oraz krakowskie Narbo Dacal, dryfujące gdzieś pomiędzy sludge, doomem a metalem progresywnym. 

PEŁNA ROZPISKA KONCERTÓW:
03.11 – Gdańsk, Drizzly Grizzly
04.11 – Warszawa, Hydrozagadka
05.11 – Olsztyn, Sala Pod Amfiteatrem
06.11 – Toruń, NRD

Oprawę graficzną koncertów zaprojektował Adam Bejnarowicz Muzykografika

ANGRRSTH 

zadebiutował w 2018 roku EPką „Znikąd” i z miejsca przykuł uwagę fanów grania spod znaku black / death metalu. Trzy lata później swoim debiutanckim długogrającym albumem „Donikąd” (Godz ov War) udowodnili, że nie byli tylko sezonową, lokalną ciekawostką. Choć album pełen jest niebanalnych tekstów, ciekawych aranżacji i pięknych melodii, to jednak wszystko schowane jest za solidnymi riffami i pędzącą na przód sekcją rytmiczną, dając finalnie nic innego, jak jakościowy, ekstremalny METAL. We wrześniu 2022 roku, również nakładem Godz ov War, ukaże się split Angrrsth Czort, na którym toruński kwartet zaprezentował dwa premierowe utwory.

Gorycz 

powstała w 2016 roku, a w jej skład wchodzą muzycy znani między innymi z Non Opus Dei / Third Degree / Aeon. 2 listopada 2018, po dwóch latach muzycznych poszukiwań, zespół wydał w Pagan Records swój debiutancki album “Piach” niosąc wieloznaczną, wisielczą poetykę splecioną z przygnębiającą muzyką. Materiał promowany był na żywo m.in. podczas wspólnej trasy z KRZTĄ. Po czterech latach ciszy Gorycz zapowiedziała w końcu następcę świetnie przyjętego debiutu. Album zatytułowany „Kamienie” ukaże się również 2 listopada, również nakładem PaganRecords i będzie logiczną kontynuacją kierunku, który kwartet obrał na „Piachu„.

NarboDacal 

to młody projekt, w którego skład wchodzą Eliza (wokal / bas) oraz Bartek i Drut (kolejno: perkusja / gitara) znani m.in. z hardcorowej Inkwizycji. Ich niezbyt łatwa do określenia twórczość oscyluje gdzieś pomiędzy doom metalem, a metalem progresywnym, czerpiąc jednocześnie z wielu innych gatunków, takich jak m.in. folk, sludge czy nawet black metal. 28 stycznia 2022 nakładem Piranha Music premierę miała ich debiutancka EPka zatytułowana po prostu „Narbo Dacal„, która nagrana i wyprodukowana została pod okiem M. w No Solace Studio. Zespół, pomimo krótkiego stażu, został zaproszony na takie festiwale, jak Castle Party czy Summer Dying Loud, a aktualnie powoli pracuje nad materiałem na długogrający album.