Bibobit – Wdech Tour

BIBOBIT Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na polskim rynku muzycznym wyruszył właśnie w trasę koncertową WDECH TOUR.

Zespół odwiedzi zarówno większe jak i mniejsze miasta w kraju, aby zapowiedzieć swój powstający właśnie drugi album.

Zespół po raz pierwszy dał się poznać szerszej publiczności podczas wspólnej trasy koncertowej z zespołem Dirty Loops oraz Poluzjanci. W ich singlowym debiucie pt. „Plotka” zaśpiewała Urszula Dudziak, z kolei intymny utwór „Czasami” docenili słuchacze Trójki, za sprawą których grupa została laureatem konkursu Męskie Granie Young i stała się częścią tegorocznej trasy Męskiego Grania.

To formacja, która ma własny eklektyczny styl. Ten muzyczny sekstet złożony jest z żywej perkusji, basu, instrumentów klawiszowych, elektroniki, sekcji dętej oraz płynnie poruszającego się w różnych stylistykach wokalisty. Ich największą miłością jest jazz, który niezwykle elastycznie łączą z elektroniką oraz muzyką funk, groove, hip hop, czy neosoul. Wyszukane harmonie w połączeniu z tłustymi syntezatorowymi brzmieniami, solidnym przekazem na bębnach i sekcją dętą oczarowują i nie pozwalają ustać w miejscu! Jednocześnie za sprawą improwizacji znakomitych muzyków tego zespołu, z lekkością łapie się chwilę na kontemplację i wytchnienie.

Autorem tekstów jest Daniel Moszczyński, który w utworach BIBOBITU z emptią dostrzega człowieka uwięzionego w systemach dzisiejszej rzeczywistości. Stawia na wolność oraz świadomość i te dwa elementy idealnie charakteryzują muzyczny klimat Bibobitu.

Wdech TOUR

9.11.2019 Warszawa // Dom Kultury Kadr
21.11.2019 Bydgoszcz // Eljazz
22.11.2019 Malbork // Makulatura
23.11.2019 Elbląg // Mjazzga
30.11.2019 Kędzierzyn Koźle // Kameleon


Wydarzenia Bibobit Tour na Facebooku