„Chaotic Harmony”. Legendarny Voivod nagrywa hymn Mystic Festival 2023!

Innowatorzy z Kanady przejmują w tym roku władzę nad Stocznią – Voivod wystąpi na Shrine Stage, Away pokaże swoje fantastyczne prace w naszej podziemnej galerii, a do tego zespół nagrał oficjalny hymn festiwalu. Fizyczne wydanie „Chaotic Harmony” będzie dostępne w ściśle limitowanym nakładzie wyłącznie na Mystic Festival 2023.

Chaos i harmonia w jednym – czy da się lepiej ująć specyfikę metalowego festiwalu? Voivod i dźwiękiem, i słowem oddają uczucie szaleństwa i radości, któremu wszyscy poddamy się już 7 czerwca.

Living in a restricted area
Open the gate of hysteria
Having fun is mandatory
Beyond this point…

Z dumą i radością informujemy, że znakomity „Chaotic Harmony” to hymn naszego festiwalu w 2023 roku. Muzyka jest dziełem całego zespołu, w składzie: Denis „Snake” Bélanger (głos), Daniel „Chewy” Mongrain (gitara), Dominic „Rocky” Laroche (bas) i Michel „Away” Langevin (perkusja). Tekst napisał Snake.

Produkcją utworu zajął się zespół, a za nagranie i miks odpowiada Francis Perron, którego Voivod odwiedził w RadicArt Studio, w Quebecu. Lyric video stworzył Marcin Halerz, na podstawie projektu graficznego, którego autorem jest Łukasz „Pachu” Pach (z dodatkowym, twórczym wkładem Awaya).

„Chaotic Harmony” ukaże się na winylu w ściśle limitowanym nakładzie – 333 czarny / 333 smoke / 333 sunburst. Siedmiocalowe epki dostępne będą na festiwalowych stoiskach z merchem oraz stoiskach Mystic Production i Knock Out Music Store. Uwaga! Nigdy nie będzie reedycji „Chaotic Harmony” – po wyczerpaniu nakładu utwór dostępny będzie już tylko online.

Ideę unikatowych hymnów Mystic Festival chcemy rozwijać przy każdej kolejnej odsłonie imprezy. Przypominamy, że „Behold Our Power”, hymn poprzedniej edycji, stworzył i nagrał Matthew K. Heafy, lider Trivium, a gościnnie zaśpiewał Chuck Billy z Testament.

Emergency! Intensity!
Something happening to me

Security! Just set me free
The crowd will take care of me

Fanów Voivod – i sztuk wizualnych – czeka jeszcze jedna atrakcja. Na festiwalu swoje dzieła pokaże Away, perkusista Voivod i prawdziwy artysta-wizjoner.
– Wielką niespodzianką było dla Voivod zaproszenie na fantastyczny Mystic Festival w Gdańsku, 10 czerwca 2023 roku. Jeszcze większą radością i zaszczytem była dla mnie propozycja wystawienia moich prac na festiwalu! Na tę okazję postanowiłem przygotować projekty z lat 1979-2023, dokumentujące moje różne poszukiwania stylistyczne na przestrzeni dekad. Do zobaczenia na wystawie! – mówi Away.

Voivod wylądują na Mystic Festival 2023 w sobotę 10 czerwca, o godzinie 19.30, na Shrine Stage.

Na Mystic Festival wystąpi ponad 90 zespołów, w tym m.in. Ghost, Danzig, Gojira, Meshuggah, Behemoth, Electric Wizard, The Hellacopters, Testament, Dark Angel, Watain, Moonspell, Perturbator, Exodus, Dismember, Voivod, Alcest, Sleep Token, Unleashed, Carpathian Forest, Grave, Soen, Phil Campbell and the Bastard Sons (z setem Motörhead), Godflesh, Primitive Man, Earthless, Mad Sin, Lucifer, Antimatter i Greg Puciato.

Mystic Festival 2023 odbędzie się 7-10 czerwca w Gdańsku, na znanym już wam terenie Stoczni. Więcej informacji i bilety znajdziecie na naszej stronie.

Obecnie w sprzedaży:
– Karnety trzydniowe w cenie 699 zł.
– Karnety czterodniowe VIP w cenie 899 zł.
– Bilet weekendowy (piątek i sobota) w cenie 469 zł.
– Bilety jednodniowe w cenie 299 zł.
– Mystic Camp: nocleg – 99 zł.
– Mystic Camp: parking dla samochodu osobowego – 99 zł.
– Mystic Camp: parking dla kampera – 399 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna, kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.