Cradle Of Filth wystąpi we Wrocławiu

Brytyjczycy z Cradle Of Filth ponownie zaprezentują się w Polsce!

Niepowtarzalna w swoim fachu grupa powróci w czerwcu do naszego kraju! Cradle Of Filth szykują się właśnie do wydania nowego albumu, którego premierę przewidują jeszcze w tym roku. Szczegóły wydawnictwa nie zostały na razie ujawnione.

Cradle Of Filth wystąpi już 16 czerwca bieżącego roku we wrocławskim klubie A2! Bilety na koncert ruszy na: https://sklep.knockoutprod.net

CRADLE OF FILTH (Wielka Brytania) black metal, metal symfoniczny, metal gotycki:

Wychodząc od uwielbienia dla Bathory, Celtic Frost i Mercyful Fate niewielki wzrostem, za to wielki charyzmą, głosem i inteligencją Daniel Lloyd Davey w świecie metalu znany jako Dani Filth, stworzył pod szyldem Cradle Of Filth zespół absolutnie wyjątkowy o z miejsca rozpoznawalnym stylu. Zespół, który grając tak ekstremalną muzykę, osiągnął wielki komercyjny sukces. A nawet namówił do współpracy Douga Bradleya!

Na poważnie przygoda Daniego z metalową ekstremą zaczęła się w 1991 roku, gdy Cradle Of Filth się narodził. Trzy lata później ukazała się kultowa dziś debiutancka płyta „The Principle of Evil Made Flesh”. Wampiryczne fascynacje i oscylujący wokół mrocznej tematyki image, zaowocowały określeniem kapeli Wampirami z Suffolk. Inna cecha charakterystyczna grupy to przerażający wokal Daniego oraz jego teksty. Czasem są efektem wyobraźni wokalisty, czasem oparte są na dziełach literackich i historycznych opracowaniach.

Popularne Kredki przechodziły w karierze parę kryzysów i jeszcze więcej zmian składu. Ale mniej więcej od czasu ukazania się albumu „Hammer of the Witches” wszystko układa się znakomicie, a na żywo zespół prezentuje się wybornie. Co ważne, od 2014 roku skład Cradle Of Filth się nie zmienia i Daniemu towarzyszą w studiu oraz na scenie Czesi Martin „Marthus” Škaroupka (perkusja) i Marek „Ashok” Šmerda (gitara), Szkot Daniel Firth (gitara basowa) i Anglik Richard Shaw (gitara).

Oficjalna strona Cradle Of Filth

Facebook Cradle Of Filth

Zagrają:
CRADLE OF FILTH (Wielka Brytania) black metal, metal symfoniczny, metal gotycki

Kiedy: 16 czerwca (wtorek) 2020
Gdzie: Wrocław @ A2, ul. Góralska 5
Bilety: 99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions