Föllakzoid zagra w Warszawie

Klub Hydrozagadka oraz Deerhunter Booking serdecznie zapraszają na krautrockowy wieczór z chilijskim Föllakzoid!

Föllakzoid

[Santiago de Chile // Chile] [Krautrock // Space Rock // Minimal Techno]

Ich podróż rozpoczęła się 13 lat temu w Santiago, Chile jako transowe doświadczenie pomiędzy przyjaciółmi z dzieciństwa Domingae i Diego. Mocno poinformowany o dziedzictwie starożytnej muzyki Andów, zespół nauczył się łączyś swoje korzenie ze współczesnymi dźwiękami i technologiami, tworząc bogatą atmosferę elektroniczno-organiczną. Wydane w 2019 roku „I” jest ich czwartym pełnometrażowym wydawnictwem i trzecim dla Sacred Bones, po debiutanckim „III” w 2015 roku, „II” 2013 i debutanckim „Föllakzoid” w 2009 roku.

Föllakzoid rośnie poprzez oczyszczanie, aby wypełnić przestrzeń za pomocą coraz mniejszej liczby elementów. Twórcza perspektywa zespołu zawsze polegała na odkrywaniu narracyjnej i muzycznej wiedzy, która kształtuje dostępne fizyczne i cyfrowe formaty i koncepcje, zarówno wizualnie, jak i muzycznie, w celu stworzenia struktury metrycznej czasu i przestrzeni, która rozpuszcza zarówno autora, jak i paradygmaty narracyjne . „Znaleźliśmy naszą tożsamość dźwiękową i metryczną jeszcze bardziej w tych utworach niż w poprzednich próbach”, wyjaśnia gitarzystka i wokalistka Domingæ Garcia-Huidobro.

W przeciwieństwie do poprzednich nagrań Föllakzoida, które zostały wykonane w pojedynczych utworach z pełnym zespołem, ostatnie nagranie zajęło trzy miesiące – zbudowane z ponad 60 oddzielnych ścieżek – gitar, basu, perkusji, syntezatorów i wokali, wszystkie nagrane w izolacji. Producent Atom TM, który nie był obecny przy nagrywaniu, został poproszony o reorganizację czterech sekwencji ścieżek bez żadnej długości, ograniczeń strukturalnych lub wytycznych. Te sekwencje ostatecznie stały się czterema długimi utworami, które pojawiają się na „I”.

„Zapraszamy do przyłączenia się do nas w dzieleniu się doświadczeniem prowadzenia tej nieracjonalnej, dźwiękowej formy artystycznej i jej energii. Jest to również zaproszenie do ponownego połączenia się z wewnętrznym mistrzem i jego intuicją, wymazania systematycznej racjonalizacji, która zwykle następuje na twórcze siły, które są postrzegane tak, aby poprowadzić cię przez tę holograficzną symultaniczną symulację, w której zakorzeniona jest rzeczywistość ”- dodał Domingae.

Major Kong

[Lublin // Polska] [Stoner Rock // Stoner Metal]

Bandcamp

Major Kong to instrumentalne trio z Lublina. Zespół rozpoczął działalność pod koniec 2010 r. i w ciągu następnych czterech lat wydał dwa wolne, ciężkie i naładowane gitarowym fuzzem albumy. Następne dwie EP stopniowo ukazywały jaśniejsze i bardziej dynamiczne heavy metalowe oblicze grupy. Zwieńczeniem tej przemiany stała się trzecia płyta w dorobku: „Brace for Impact”. Obecnie zespół funkcjonuje w Warszawie i promuje „Off the Scale” – swoje najnowsze dzieło.
Major Kong bazuje ściśle na riffach i stara się swemu brzmieniu dać maksimum intensywności. Pokazuje, że prosta kombinacja trzech instrumentów to pole, które wciąż pozwala pokazać coś oryginalnego.

Autor grafiki: Michał Sobociński // This Is Madness.
Informacje o biletach: TBA