Golem, nowy album Diuna już dostępny

Drugi album toruńskiej Diuny już jest! „Golem” to prawie 50 minut niegenerycznego stoner rocka przepełnionego psychodelicznymi wędrówkami, gitarowym hałasem, brudem i innymi dziwactwami. Wszystko to podane z bardzo nieoczywistymi tekstami w języku polskim. Płyta ukazała się 22 listopada nakładem PiranhaMusic.
Album odsłuchać można na;

SPOTIFYhttp://www.spoti.fi/2XzwJjd

BANDCAMPhttps://diuna.bandcamp.com/oraz innych platformach streamingowych (m.in. TidalDeezerYoutube). 

Oficjalna premiera koncertowa „Golema” obędzie się 29 listopada w toruńskim klubie NRD. Później grupa ruszy na kolejne koncerty promujące album: 30 listopada zagrają w Szczecinie (klub Elefunk), 6 grudnia Warszawie (klub Chmury), 13 grudnia Poznania (Pod Minogą) oraz 14 grudnia we Wrocławiu (DK Luksus). Na wszystkich koncertach (poza Warszawą) Diunie towarzyszyć będzie jednoosobowy synthwave live act z Trójmiasta – NIGHTRUN87.
Diuna została usypana z pustynnego piachu w Toruniu, w 2013 roku. Stało się to w kraju gdzie średnia temperatura wynosi 6°C, pada deszcz, wieje wiatr i jest zimno. Dlatego Diunie wychodzi granie pustynnego stoner rocka po polsku, wplatając w to noisowo-psychodeliczne inspiracje.

Mimo, że Diuna śpiewa w rodzimym języku, to zdarzało jej się grać z zespołami z zagranicy takimi jak np. Elder1000Mods czy Jucifer. W tym roku wystąpili również na głównej scenie najważniejszego polskiego festiwalu open-air z muzyka stoner/doom/retro – Red Smoke Festival, oraz pojawili się na wrocławskim przystanku ogólnopolskiej trasy Męskie Granie.