Haken oraz Between The Buried And Me zagrają wspólny koncert w Warszawie

W roli supportu wystąpią Amerykanie z Cryptodira.

To będzie święto progresywnego metalu! Gwiazdy gatunku zaprezentują się 24 lutego w warszawskim klubie Proxima, w ramach europejskiej trasy „Island in Limbo Tour”.

Przedsprzedaż biletów na wydarzenie rozpocznie się tutaj już 29 sierpnia o 10:00 (druki kolekcjonerskie)

HAKEN

(Wielka Brytania) prog metal:

Haken już od lat ma ugruntowaną pozycję w progmetalowym panteonie. Szerszy poklask zdobyli już przy premierze „The Mountain” z 2013 roku i na pewno pomogły w tym liczne pochlebstwa z ust takich tuzów jak Jordan Rudess lub Mike Portnoy, ale Brytyjczycy nie zasypują gruszek w popiele i wciąż zaskakują słuchaczy. Ich ostatnie dwie płyt to wyraźny zwrot w stronę metalowej gałęzi muzyki progresywnej i wyszedł on tak dobrze jak wszystkie poprzednie wolty. Czy tych kolesi w ogóle da się zatrzymać?

FACEBOOK

BETWEEN THE BURIED AND ME

(USA) prog metal:

Mówi się, że metal progresywny wpada w pułapkę własnych trików, a pierwiastek „progresywny” dodaje się do niego tylko z przyzwyczajenia, ale Between the Buried and Me przeczą tej zasadzie. To kapela, która bez problemu stawia sobie poprzeczki na niebotyczne wysokości, a potem z lekkością je przeskakuje. Tylko u nich znajdziecie luźne nawiązania do współczesnych wcieleń amerykańskiej ekstremy połączone z opcją fusion czy bardziej współczesnym progmetalowym transem. W tych utworach nie ma chwili na oddech i dobrze – podczas koncertu będziecie stać z opuszczonymi szczękami.

FACEBOOK

CRYPTODIRA

(USA) prog metal:

Cryptodira to jedna z tych grup, które pompują i stale odświeżają pojęcie metalu progresywnego. Bez większych zahamowań wrzucają słuchaczy w wir blastów i innych składowych death metalu, ale do tego oferują jazzowe przebiegi, refreny z arenowym potencjałem i post-metalowe snuje. Tak kreatywnych ludzi ze świecą szukać!

FACEBOOK

Wystąpią:
HAKEN (Wielka Brytania) prog metal
BETWEEN THE BURIED AND ME (USA) prog metal
+
Cryptodira (USA) prog metal

Kiedy: 24 lutego (piątek) 2023
Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż; 130 zł – w dniu koncertu;
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert będą dostępne od 29 sierpnia (10:00) na:
– SKLEP KNOCK OUT (bilety kolekcjonerskie)