AntyPortal.net

Home

Dealer "Degradacja"
Wydawca: Spook Records

Rok wydania: 2010

Tym razem coś dla fanów rapu i ciężkiego grania. Z przyjemnością przedstawiam zespół Dealer - reprezentanta coraz popularniejszego w naszym kraju nurtu rapcore. Płyta Degradacja ukazała się w 2010 roku po długim okresie siermiężnej pracy z nią związanej oraz rozlicznych zmianach w składzie kapeli. Praca nad albumem długogrającym trwała sporo czasu, ale jak widać warto było czekać. Jest to pierwszy LP tej formacji i mam wielką nadzieję że nadejdzie niebawem kolejny, bo wiążę z tą kapelą wielkie nadzieje. 

Degradacja zdecydowanie wyróżnia się spośród wielu tego typu wydawnictw. Już na samym początku panowie narzucają żwawe tempo i nie zwalniają do samego końca, bezlitośnie, nie dając odetchnąć ani na chwilę.

Trudno jest wyróżnić pojedyncze kawałki. Tu trzeba brać pod uwagę całokształt wypowiedzi, co poniekąd czyni to wydawnictwo albumem koncepcyjnym. Warto zaznaczyć gościnny udział Popcorna (m.in. Acid Drinkers) i jego gitary, która udziela się w numerze W.W.C.C..

Pod względem muzycznym wszystkie kawałki są bardzo dopieszczone, nie brak szybkiej perkusji i ostrych riffów, a to w muzyce kocham najbardziej. Odważne, agresywne, a przede wszystkim polskie teksty, bunt, krzyk i rap serwują nam Dugi i Sudi, którzy w tej kapeli obstawiają mikrofony. Podwójny wokal, jak się okazuje, jest strzałem w dziesiątkę, chociaż odnoszę wrażenie, że teksty niektórych kawałków, jak np. M jak Melanż są banalne, żeby nie powiedzieć infantylne. Nie jest ich na szczęście wiele, a z drugiej strony nie będziemy przecież oczekiwać od rapcore'u poezji. Poza tekstami, trudno doszukiwać się złych stron albumu. Wszystko jest utrzymane w jak najbardziej "zdegradowanym" klimacie.

Podsumowując, może nie jest to rapcore na poziomie Soulfly, Dog Eat Dog czy RATM, ale możemy być dumni z rozwoju tego nurtu na rodzimej scenie. Jeśli ktoś jeszcze nie poznał brzmienia tej  kapeli - pozycja obowiązkowa.

Comments:

Copyright (c) Antyportal.net - 2014

Top Desktop version

Dołącz do nas na Facebook'u
Śledź nas na Tweeterze