Infected Rain i Dagoba na lutowym koncercie w Polsce

Zespoły ogłaszają co-headlinerską trasę po Europie!

Infected Rain zapowiedzieli niedawno swój piąty album „Ecdysis”, którego premierę zaplanowano na 7 stycznia 2022 roku (Napalm Records). Niespełna dwa miesiące później, zespół wystąpi w naszym kraju podczas „Ecdysis By Night Tour 2022”, a latem zagra na Mystic Festival 2022.

Francuski zespół Dagoba zaprezentował niedawno singiel „The Hunt”, który ukazał się wraz z teledyskiem na kanale wytwórni Napalm Records. Choć premiera klipu z pewnością wzbudziła wiele nadziei wśród fanów grupy, muzycy nie ujawnili żadnych dalszych szczegółów swoich muzycznych planów. Obecnie dyskografię grupy zamyka płyta „Black Nova” z 2017 roku (Chaos Reigns).

Infected Rain oraz Dagoba wystąpią w Polsce 22 lutego 2022 roku, w klubie Hydrozagadka w Warszawie. Bilety na koncert są już dostępne tutaj (druki kolekcjonerskie).

INFECTED RAIN (Mołdawia) nu metal, metalcore:

Grupa z Kiszyniowa powstała w 2008 roku. Muzycznie oferuje krzyżówkę paru stylów, wśród których najmocniej wybijają się nu metal i metalcore. Z racji tego, że przy mikrofonie stoi kobieta, Elena „Lena Scissorhands” Cataraga, Infected Rain porównywany jest do Jinjer, czy Otep. O tym, że kapela zdobyła uznanie poza swoją ojczyzną, świadczy fakt, że ma podpisany kontrakt z cenioną wytwórnią Napalm Records. W 2019 roku wydała on czwarty album grupy, świetnie przyjęty „Endorphin”, a na rok 2022 zapowiadane jest piąte wydawnictwo, które ma tymczasowy tytuł „Ecdysis”.

– WWW
– FACEBOOK

DAGOBA (Francja) industrial metal, groove metal:

Zespół powstał w 1997 roku, ale pierwszą płytę wydał dopiero sześć lat później. I od razu wzbudził nią spore zainteresowanie. Dagoba, którą nieprzerwanie dowodzi Shawter (Pierre Maille, wokale, sample, orkiestracje), chętnie korzysta z sampli i klawiszy, które nadają muzyce Francuzów kosmicznego charakteru. W połączeniu ze znakomitymi riffami, takimi „pod nogę” i do machania głową, tworzy to świetną do słuchania całość. Dagoba nie bała się dodawać do muzyki elementy dark metalu, gotyku, jednak nigdy nie zapominała o przecinających mocarne riffy melodiach. Obecnie styl kapeli to coś pomiędzy Fear Factory, Machine Head, Panterą i melodyjny metalem. Dagoba świetnie sprawdza się na koncertach, których zagrała ponad 1500. W 2021 roku Francuzi sprezentowali udany singel „The Hunt” zilustrowany futurystycznym w klimacie, kapitalnym wideoklipem.

– WWW
– FACEBOOK

Zagrają:
INFECTED RAIN (Mołdawia) nu metal, metalcore
DAGOBA (Francja) industrial metal, groove metal
+
Support

Kiedy: 22 lutego (wtorek) 2022
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 89 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
– SKLEP KNOCK OUT (tylko miejsca siedzące)