Karriem Riggins, Robert Hurst i Joe Lovano u boku Diany Krall na jedynym polskim koncercie

Diana Krall, jedna z najbardziej popularnych jazzowych wokalistek świata, już 28 czerwca wystąpi w TAURON Arena Kraków. Artystce będą towarzyszyć wspaniali muzycy – Karriem Riggins (perkusja) i Robert Hurst (kontrabas). Gościem specjalnym koncertu będzie saksofonista Joe Lovano. Na koncert zaprasza Knock Out Productions!

Diana Krall wystąpi w Krakowie prezentując przekrojowy repertuar uwzględniający jej najważniejsze utwory i największe przeboje. Akompaniować jej będą niezwykle cenieni muzycy.

Na kontrabasie zagra siedmiokrotny zdobywca Grammy, który współpracował, między innymi, z Paulem McCartney, Stingiem, Chrisem Botti czy legendarnym Pharaohem SandersemRobert Hurst.

Za perkusją zasiądzie, podopieczny legendarnego Raya Browna, znany ze współpracy z Oscarem Petersonem, Miltem Jacksonem, Donaldem Byrdem, a także Kanye Westem, Commonem czy Paulem McCartneyem i wieloma innymi muzykami – Karriem Riggins.

Gościem specjalnym koncertu będzie natomiast zdobywca Grammy, mający na koncie współpracę z Lonnie Smithem, Johnem Scotfieldem, nauczyciel Jeffa CoffinaJoe Lovano.

Diana Krall wraz z Robertem Hurstem, Karriemem Rigginsem i Joe lovano wystąpi już 28 czerwca w TAURON Arena Kraków! Bilety wyłącznie na Eventim.pl

Diana Krall (Kanada):

Diana Jean Krall urodziła się i dorastała w kanadyjskiej prowincji Brytyjska Kolumbia, położonej w zachodniej części Kanady i rozciągającej się od Pacyfiku po Góry Skaliste. Jej rodzinnym miastem jest Nanaimo, które znajduje się niedaleko od Vancouver. Wprawdzie rodzice nie wykonywali muzycznych zawodów (mama była nauczycielką, ojciec księgowym), ale muzyka była im bliska (szczególnie ojcu, który grywał na fortepianie), więc załatwili córce naukę gry na pianinie, gdy skończyła 4 lata. Szybko okazało się, że Diana ma ogromny talent.

Miłością do muzyki z lat 20. i 30. Zaraził Krall ojciec. Dzięki niemu pokochała takich artystów jak Fats Waller, James P. Johnson, czy Earl Hines. Jak mówiła po latach, tata posiadał prawdopodobnie wszystkie nagrania, jakich dokonał w karierze Fats Waller. Córka z kolei próbowała z czasem je opanować. W wieku 15 lat Diana po szkole często grywała w lokalnych restauracjach i barach, między innymi właśnie kompozycje Wallera. Wkrótce musiała z tego zrezygnować z bardzo ważnego powodu. Było nim otrzymanie stypendium na prestiżowej uczelni muzycznej Berklee College of Music w Bostonie.

Na wschodzie Stanów Zjednoczonych Diana Krall spędziła dwa lata, a potem przeprowadziła się do Los Angeles. Właśnie w Mieście Aniołów poznała wybitnych jazzmanów Johna Claytona, Jimmy’ego Rowlesa i Raya Browna, który był jej mentorem (a potem zagrał na jej drugim albumie „Only Trust Your Heart”).

Po trzech latach w Los Angeles wróciła do Kanady i zamieszkała w Toronto. W ojczyźnie wydała pierwszy album „Stepping Out”, który ukazał się z logo Justin Time Records. Jedna to wydany rok później wspomniany „Only Trust Your Heart” okazał się ważnym krokiem w karierze Kanadyjki, ponieważ zapoczątkował jej znajomość z legendarnym producentem Tommym LiPumą, który w portfolio miał takie sławy jak Barbra Streisand, czy George Benson. Laureat pięciu nagród Grammy produkował następnie większość albumów Diany Krall, w tym „All for You: A Dedication to the Nat „King” Cole Trio” (1995), „Love Scenes” (1997), „When I Look In Your Eyes” (1998), „The Look of Love” (2001), czy „Live in Paris” (2003).

Subtelny, wspaniale zaaranżowany i zaśpiewany jazz Diany Krall dał jej wielki sukces i ogromną popularność w latach 90. XX wieku. Przede wszystkim w ojczystej Kanadzie i USA, gdzie licznie zdobywała złote i platynowe płyty oraz osiągała wysokie miejsca w notowaniach. Najgłośniej zrobiło się o artystce po albumie „When I Look in Your Eyes” z 1999 roku, który aż 52 tygodnie spędził na szczycie jazzowego notowania Billboardu, przyniósł Dianie dwie nagrody Grammy (w kategoriach Best Jazz Vocal Performance i Best Engineered Album, Non-Classical) oraz był nominowany do tej nagrody w kategorii „Płyta roku”, bez podziału na kategorie, co twórcom jazzowym nie przytrafia się często. Kanadyjka stała się do tego stopnia rozpoznawalna i doceniana, że bez problemów można było ją zaprosić na festiwal z mainstreamową muzyką, na który była w stanie przyciągnąć tysiące fanów.

Kolejne albumy po „When I Look in Your Eyes” również okazały się sukcesami i tylko ugruntowały wysoką pozycję Diany Krall w show-biznesie. Artystka poza umiejętnościami muzycznymi i kompozytorskimi jest niezwykle ceniona za doskonałe wyczucie, jeśli chodzi o dobór i wybór repertuaru. Zawsze wie, co jest dla niej najlepsze. W roku 2018 zaprezentowała światu owoc swojej współpracy z wielką legendą piosenki, Tonym Bennettem, zatytułowany „Love Is Here To Stay” z piosenkami George’a i Iry Gershwinów. W Polsce płyta znalazła się na wysokim 13 miejscu listy OLIS.

Kiedy: 28 czerwca 2019 roku, otwarcie bram 18.30, start 20.00
Gdzie: Kraków @ TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7
Bilety: 229-399 zł – przedsprzedaż, 249-419 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
https://www.eventim.pl