Kolejne zespoły na festiwalu Rock na Bagnie!

Na ROCK NA BAGNIE w Goniądzu przybędzie kolejna legenda światowego punk rocka, angielski G.B.H.

Nie jest to pierwsza ich wizyta w Polsce, a niezwykle oczekiwania. Oprócz słynnych Anglików, na Podlasie zawita też Moskwa z Pawłem Gumolą na czele nie tylko przypomnieć o osbie, ale przedstawić trochę nowych piosenek. Pojawi się też dawny wokalista zespołu Kabanos – Zenek ze swoim zwariowanym projektem solowym. Oprócz nich przyjadą jeszcze Faul techniczny, weterani punk z zespołu Stress i Skampararas, który rozbuja publiczność swoją wersją ska/reggae.

Przypominamy, że do końca marca cena karnetów wynosi tylko 70 złotych. Potem podrożeją.

G.B.H.
Legenda punk rocka z Birmingham po raz kolejny zawita do Polski, ale po raz pierwszy na Rock Na Bagnie! G.B.H. powstał w 1978 i był nie tylko świadkiem punkowego wybuchu na Wyspach, ale też niezwykle ważnym elementem drugiej fali angielskiego punka. Ich numer „Race ,Against Time” znalazł się kultowym wydawnictwie „Punk and Disorderly vol. 1” ukazującym właśnie najciekawsze zespoły tej fali. W przeciwieństwie do wielu zespołów z tamtych czasów, G.B.H. wciąż nagrywa kolejne płyty i jeździ po świecie z koncertami. Ma na swoim koncie dwanaście płyt studyjnych i kilkanaście różnego rodzaju kompilacji i koncertówek. Ostatnia płyta „Mementum” ma raptem kilkanaście miesięcy. W Goniądzu Anglicy zameldują się w składzie niemal klasycznym, bo Colin Abrahall, Jock Blyth i Ross Lomas zakładali G.B.H. Jednie perkusista Scott Preece gra z nimi „dopiero” od 1993 roku. Tak więc, przygotujcie się na mocną dawkę street punka na najwyższym światowym poziomie.

MOSKWA
Tego zespołu nikomu przedstawiać nie trzeba. To jeden z weteranów i największych gwiazd naszego punk rocka. Powstał w 1983 roku i z niewielkimi przerwami istnieje do dziś. Legendą obrosły koncerty Moskwy podczas festiwalu w Jarocinie. W 1984 roku zostali jednym z laureatów, ale także późniejsze występy, jak choćby ten z 1986, gdy Paweł „Guma” Gumola, lider i wokalista, został jednym z bohaterów głośnego angielskiego filmu „My Blood, Your Blood”, czy w 2013, gdy obchodzili swoje 30-lecie. Na Rocku na Bagnie Moskwa też gościła kilkukrotnie, ale ostatnio w 2013 roku. Podczas najbliższego koncertu będzie mogła pochwalić się nową płytą „XXI wiek”, która ma ukazać się jeszcze w lutym tego roku.

ZENEK
Zenek to solowy projekt wokalisty zespołu Kabanos, który zawiesił działalność. Zenek przez trzy lata nagrał i wydał aż sześć płyt! „33”, „Płachta na byka”, „Trudno”, „Na jedno kopyto”, „Pozdro dla kumatych” i „Albo grubo albo wcale” – to ich tytuły, abyście nie myśleli, że to ściema. Zenkowi bliżej do metalu niż punka, ale energii i rubasznego poczucia humoru mu nie brakuje. Jego koncerty zamieniają się w wariackie spektakle absurdalnego humoru, są nieobliczalne, pełne niespodzianek i wariactwa. Czekamy na takie koncerty w Goniądzu.

FAUL TECHNICZNY
Powstał w 2017 roku. Kapela jest z Dąbrowy Górniczej i Zabrza. Grają, jak piszą, „prostego, chamskiego, oldschoolowego punka” i ten opis zgadza się jak najbardziej z rzeczywistością. Mają na koncie płytę „Wracamy do gry” właśnie z ostrymi wymiataczami w stylu hardcore/punk/thrash. Czeka nas naprawdę mocne uderzenie.

SKAMPARARAS
To jeden z najpopularniejszych w naszym kraju zespołów ska/reggae. Powstał w 1997 roku w Jastrzębiu Zdroju, aby wprowadzić trochę karaibskiego światła w górnośląski klimat pełen hałd. Ma na swoim koncie cztery płyty i miano jednego z najbardziej zabawowych i bujających załóg w Polsce. Warto przekonać się o tym w Goniądzu.

STRESS
Jeden z weteranów polskiej sceny punk. Choć mniej znany i zapamiętany, to warty przypomnienia. Stress powstał w Jeleniej Górze w 1984 roku. Już rok później wydał własnym sumptem kasetę „Kiszonka”, a w 1986 wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Oczywiście nie obyło się bez utarczek z cenzurą, która odrzuciła numer „Milicyjny kraj”. Do rozpadu w 1992 roku grupa wydała jeszcze jedną kasetę – „Trzecia wojna”. Stress wrócił do żywych w 2017 roku i od razu wywołał skandal. Podczas koncertu w Filharmonii Dolnośląskiej wykonał piosenkę „Policyjny kraj” (czyli nowszą wersję „Milicyjnego kraju”), a na znak protestu salę opuścili politycy jednej z partii. Goniądz czeka zatem na Stress i „Policyjny kraj”. My nie musimy wychodzić!

IX ROCK NA BAGNIE odbędzie się w dniach 5 i 6 lipca 2019 roku.
W Goniądzu wystąpią też: Anti-Nowhere Leaugue (Anglia), The Outcasts (Irlandia), Kinsky, Farben Lehre, Gutek, The Pau, ID, Chupacabras, Redakcja Corruption, Arogants (Czechy), Bobcat, Deathreat, Headless Frog, Close Air Support (Szwecja), Flaška Visočini (Czechy).
Organizatorem Rocku na Bagnie jest Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego, która poszukuje wolontariuszy do pracy przy imprezie. Zgłoszenia (tylko pełnoletnich osób) trzeba zgłaszać na adres: fundacja@monki.pl

Facebook Rock na Bagnie 2019

Rock na Bagnie wydarzenie na Facebooku