Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

A.A. WILLIAMS, Karin Park w Gdańsku

10 gru 2022 / 16:30 - 23:30

A. A. Williams, Karin Park - koncerty 2022

Grudniowe koncerty Brytyjki będą częścią europejskiej trasy promującej jej najnowszy album! W roli supportu artystki wystąpi Karin Park. A.A. Williams występowała w Polsce już kilkakrotnie i skradła serca publiczności swoją delikatnością i enigmatycznością na scenie. Jej drugi album „As The Moon Rests” ukaże się 7 października nakładem wytwórni Bella Union. Pierwszą zapowiedzią produkcji jest singiel „Evaporate”. Zazwyczaj nagrywanie drugiego albumu powoduje stres – nie chcesz stworzyć czegoś, czego ludzie nie polubią już tak, jak debiutu – mówi Brytyjka. Muszę jednak tworzyć muzykę, która podoba się mnie samej. „As The Moon Rests” jest cięższy i łagodniejszy. Jest jak „Forever Blue” razy dziesięć. A.A. Williams wystąpi w Polsce kolejno:

10 XII @ Gdańsk, klub Drizzly Grizzly 11 XII @ Wrocław, klub Akademia 12 XII @ Warszawa, klub Hydrozagadka 13 XII @ Kraków, klub Zaścianek

Bilety na koncerty są już dostępne tutaj (druki kolekcjonerskie) oraz tutaj (tylko Gdańsk!)

A.A. WILLIAMS

(Wielka Brytania) dark folk, ambient, metal:

Angielka, która przyznaje, że kocha w muzyce to, co głośne i mroczne. Dała się już poznać polskiej publiczności jako suport The Sisters Of Mercy i Cult Of Luna. A.A. Williams porównuje się do Chelsea Wolfe, Emmy Ruth Rundle, Louise Lemon, aczkolwiek ma już ona swój charakterystyczny styl.

Pojawiła się w 2018 roku. Potem był kontrakt z Holy Roar Records, występ na prestiżowym festiwalu Roadburn oraz imienna debiutancka EP-ka (2019), która ugruntowała opinię o A.A. Williams, jako o jednej z najciekawszych niezależnych artystek. Brytyjka porusza się w melancholijnym mroku o odcieniach folku, ambientu, muzyki klasycznej i alternatywnego metalu i post metalu spod znaku na przykład Amenra, czy wspomnianych Cult Of Luna. Muzycy COL, Johannes Persson i Fredrik Kihlberg, są gośćmi na pełnowymiarowym debiucie A.A. Williams „Forever Blue” (2020). Pandemiczny czas artystka o hipnotyzującym, niskim głosie umiliła sobie i fanom zestawem coverów „Songs from Isolation” (2021; utwory m.in. Nicka Cave’a, Pixies, Deftones, Radiohead). Przygotowała też z udziałem 10-osobowej sekcji smyczkowej EP-kę „arco” z na nowo zaaranżowanymi piosenkami z pierwszej małej płytki. FACEBOOK

KARIN PARK

(Szwecja) industrial pop, indie-elektronika: Ledwo co widzieliśmy ją na Mystic Festival 2022 jako członkinię Årabrot, a niebawem pojawi się kolejna okazja, aby podziwiać na żywo w Polsce absolutnie wyjątkową artystkę, jaką bez wątpienia jest Karin Park.Tym razem na solowym koncercie.

Recenzentom, którzy porównują ją, chociażby do Karin Drejier Andersson, czy Björk, odpowiada, że woli, aby widzieli w niej białą wersję legendarnej Grace Jones. Bo podobnie do jamajskiej legendy jest Szwedka osobą kilku talentów. Nie tylko świetnie komponuje elektroniczną muzykę z pogranicza synthpopu, industrialu i dość mrocznej niezależnej elektroniki, lecz również miała nieraz okazję z powodzeniem sprawdzić się jako modelka i aktorka. Dorastała w Japonii, a od jakiegoś czasu znowu mieszka w rodzinnym, szwedzkim miasteczku Djura. W Polsce występowała przed laty, choćby na festiwalu Audioriver. W 2021 roku Karin Park wydała kolejny album, który nagrała z legendą dark ambientu, Lustmordem.

FACEBOOK  

Wystąpią:

A.A. WILLIAMS, 

Karin Park

Szczegóły

Data:
10 gru 2022
Czas:
16:30 - 23:30

Miejsce

Drizzly Grizzly
Ul. Elektryków 1
Gdańsk, Pomorskie 80-863 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.drizzlygrizzly.pl/