Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

1914, KONVENT, Livløs, (0) w Warszawie

22 maja / 18:30 - 22:30

PLN
1914, Konvent - Hydrozagadka

Grupy wystąpią w Polsce 22 maja przyszłego roku. Konvent oraz ukraińskie 1914 ruszą w „Napalm Over Europe: Double The Death, Double The Doom Tour 2022”, podczas której zaprezentują się także w naszym kraju. Tytuł tej trasy nie został wymyślony bez powodu. Jej headlinerzy, a także dwójka wyjątkowych gości wykonują bowiem najwyższej jakości ciężki doom oraz agresywny death metal. Gościem specjalnym zespołów będzie Livløs (z jęz. duńskiego: „bez życia”), a w ramach supportu zagra (0), określający swoje brzmienie jako „halucynogenny metal progresywny”. 1914, Konvent oraz ich goście wystąpią 22 maja w warszawskiej Hydrozagadce. Przedsprzedaż biletów ruszyła już TUTAJ (druki kolekcjonerskie).

Przypominamy! Nie musisz drukować biletu – przy wejściu na koncert możesz okazać kod kreskowy na ekranie telefonu.

1914 (Ukraina) black metal, doom metal:

Marduk, Bolt Thrower i Entombed wymieniają jako inspiracje. Do tego dochodzi fascynacja pierwszą wojną światową, co znajduje odbicie zarówno w nazwie, jak i ikonografii. Nazwa to 1914, czyli rok rozpoczęcia wspomnianego konfliktu. A muzyka to coś pomiędzy black metalem i doomem. Zespół pochodzi z Ukrainy i narodził się w 2014 roku, czyli w 100-lecie wybuchu pierwszej wojny światowej we Lwowie.

Ukraińcy łoją rasowo na wspomnianą wyżej modłę, a w tekstach opisują wydarzenia na frontach. Nawet swoje artystyczne aliasy wymyślili na wzór żołnierzy konkretnych regimentów.

Propozycja 1914 spodobała się austriackiej Napalm Records, z którą ukraińska grupa podpisała w 2019 roku kontrakt. Austriacy byli pod dużym wrażeniem wydanej rok wcześniej drugiej płyty kapeli „The Blind Leading the Blind” z udanym coverem The Exploited „Beat The Bastards”. 

FACEBOOK  

KONVENT (Dania) death, doom metal:

W 2015 roku cztery kumpele zakochane na zabój w mrokach, ciężarach i brutalności założyły w Kopenhadze zespół Konvent. Były to Heidi Withington Brink (gitara basowa), Sara Helena Nørregaard (gitara), Rikke Emilie List (wokal) oraz Mette Marie List (perkusja). Miejsce ostatniej z wymienionych w 2017 roku zajęła Julie Simonsen.

Dziewczyny z Konvent po prostu miażdżą. Przede wszystkim niesamowitymi walcowatymi doomowatymi riffami, których nie powstydziliby się klasycy z Winter albo Asphyx. Wgniata w glebę także kapitalny wokal Rikke Emilie. Pod wrażeniem tego, co grają Dunki byli, chociażby fani na kultowym festiwalu Roskilde. W zachwyt muzyka Konvent wprawiła też szefostwo Napalm Records, które zaproponowały paniom kontrakt. Efektem umowy jest imponujący debiutancki album „Puritan Masochism” z 2020 roku. 

FACEBOOK  

LIVLØS (Dania) melodyjny death metal:

Rok wcześniej od Konvent, również w Danii, powstał zespół Livløs.

Muzyką Livløs powinni zainteresować się ci, którym bliskie są dokonania takich tuzów melodyjnego death metalu, jak At The Gates, Dark Tranquillity, a także późniejszego Carcass. Choć ich nazwa tłumaczy się „bez życia”, w muzyce Duńczyków jest masa ognia i energii. Dowodem na to debiutancka płyta z 2018 roku, zatytułowana „Into Beyond”, na której gościnnie zaśpiewał Casper Popp z Bersærk.  

– WWW – FACEBOOK  

(0) (Dania) progresywny metal:

„Parentes0parentes” – tak należy wypowiadać nazwę tego duńskiego kwintetu, którego muzycy ukrywają się pod inicjałami. Oczywiście zamkniętymi w nawiasach. (0) tworzą: (MC) – gitara basowa, (JK) – perkusja, (MA) – gitara, (JU) – gitara oraz (FJ) – wokal.

Wiadomo o nich niewiele i wizyta na stronie wydawcy, Napalm Records, wiele w tej materii nie zmieni. Najważniejsza jest jednak muzyka, a tę (0) gra naprawdę fascynującą. Dźwięków jest niemało, ale wszystkie są po coś. Duńczycy umieją w budowanie wciągającej aury, a wspaniale wykrzyczane teksty w ojczystym języku muzyków również się do niej przyczyniają. W jednej recenzji napisano o drugim albumie „SkamHan” (2020), że muzyka na nim jest niczym labirynt. Celnie. Dodać warto jedynie, że w odnogach tego sporego labiryntu czyhają dźwięki rodem z Gojiry, Neurosis, Isis, Mayhem, Bathory, czy Deafheaven.

FACEBOOK

 

Wystąpią: 1914 (Ukraina) black metal, doom metal KONVENT (Dania) death, doom metal Livløs (Dania) melodyjny death metal (0) (Dania) progresywny metal

 

 

Szczegóły

Data:
22 maja
Czas:
18:30 - 22:30
Koszt:
PLN
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/3010727202539840/

Miejsce

Klyb Hydrozagadka
11 Listopada 22
Warszawa, Mazowieckie 03-436 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.hydrozagadka.com