Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Box Anima, Ugla, Organic Noises w Krakowie

22 lut 2020 / 20:00 - 22:00

pln
box anima kraków

Premiera wyczekiwanej, debiutanckiej EPki „Niepokój” zespołu Box Anima.

Z tej okazji z radością zaprosiliśmy wyjątkowe zespoły: uglę i Organic Noises, by wspólnie stworzyć niezapomniany wieczór dla publiczności. Bądźcie z nami!

BOX ANIMA to krakowskie trio akustyczne, przekazujące swoją muzyką potężną dawkę surowych emocji. Największą przyjemność czerpią z eksperymentowania z możliwościami swojego instrumentarium. Od niezwykle charyzmatycznego głosu i dynamicznej wiolonczeli (Natalia Orkisz), przez rozedrganą, frenetyczną gitarę (Tomek Idziak), po ciężki, dziki cajon (Wiktor Machowski). W ich muzyce słychać inspiracje prog-rockiem, folkiem, art-rockiem, trip-hopem i progresywnym metalem spod znaku Toola.
Teksty Orkisz są poetyckie, ale i bezkompromisowe. Każda z piosenek przynosi ze sobą swoją własną dramaturgię i napięcie.

Założony w 2015 roku zespół zadebiutował krótkim rozbłyskiem w postaci kilku singli, wygranej na festiwalu Grzegorza Ciechowskiego i występie m.in. na Slot Art Festiwalu. W latach 2017-18 musieli zawiesić działalność, by po powrocie w przeciągu 3 miesięcy zdobyć nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki i zwyciężyć Festiwal Synestezje, występując m.in. na scenie krakowskiego klubu Studio, jako support zespołu KULT, przed ponad tysięczną publicznością.

Natalia Orkisz – śpiew, wiolonczela
Wiktor Machowski – cajon, perkusjonalia
Tomek Idziak – gitara akustyczna, śpiew

https://www.facebook.com/boxanima/
https://open.spotify.com/artist/0OTpPWZ824zMRjspEIe6qA

UGLA to kwartet grający muzykę z pogranicza snu i baśni, kreujący
dźwiękiem niezwykłe, oniryczne przestrzenie. Ich muzyka to opowieść
przenosząca w krainę liści, mchu i lasu, wypełniona narracją pełną
symbolicznych znaczeń, wyrastających z przeżywania osobistego,
kobiecego doświadczenia. W warstwie brzmieniowej inspirują się muzyką ludową różnych kultur, łącząc tradycję pieśniarską z elektroniką i awangardowym eksperymentem. Zespół wykorzystuje akustyczne instrumenty, łącząc transową energię z delikatnością. Kompozycje bazują na technice live loopingu – zapętlania, przetwarzania i nakładania na siebie kolejnych warstw prostych motywów. Eksperymentują z barwą instrumentów, wykorzystując efekty, a formy ich utworów pozostają otwarte na improwizacje. Autorką muzyki i tekstów jest Magdalena Sowul – wokalistka i klarnecistka, laureatka 47. Festiwalu FAMA 2017 w kategorii Wokaliści.

W kwietniu 2018 roku zespół został wybrany do finałowej trójki
wykonawców w konkursie Firestone Headliners of Tomorrow.
Zagrali koncerty m.in. na Halfway Festival w Białymstoku, 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Laureaci III nagrody na Festiwalu Impresje Artystyczne Śpiewające Obrazy w Mrągowie, a także 48. Festiwalu FAMA 2018 w Świnoujściu, gdzie otrzymali nagrodę im.Andrzeja Jakóbca w kategorii Muzyka. W 2019 roku wydali samodzielnie debiutancki album LINIENIE.

Magdalena Sowul – śpiew, klarnet, OP-1, kalimba, looper
Sebastian Świąder – skrzypce, efekty
Maciej Wróbel – perkusja
Michał Mościcki – kontrabas

https://www.facebook.com/uglaband/
https://open.spotify.com/artist/6ib7V70zDGqVKjIQOD7YEK

ORGANIC NOISES w swojej twórczości łączy elementy tradycyjnej muzyki Ormiańskiej, Wschodnio-Europejskiej i fusion jazzu. Brzmienie grupy bazuje na zestawianiu ze sobą ormiańskich instrumentów tradycyjnych (duduk, zurna, pku, ney) z instrumentami akustycznymi (skrzypce, obój, gitara, kontrabas) oraz nowoczesnym jazzowym instrumentarium (gitara elektryczna, skrzypce elektryczne, syntezatory, moog, bas i perkusja).
Od 2017 roku zespół współpracuje ze stowarzyszeniem ‚Music of Armenia’. W czerwcu 2017 roku zespół zwieńczył swoim koncertem oficjalne obchody 650-lecia Diaspory Ormiańskiej w Polsce, odbywające się w Piotrkowie Trybunalskim.

W 2017 roku grupa zdobyła Nagrodę Główną na VI School & Jazz Festival w Lubaczowie. Dodatkowo była pianistka zespołu, Karolina Wiercioch, zdobyła podczas tego konkursu wyróżnienie indywidualne. Organic Noises jest także finalistą VIII RCK Pro Jazz Festiwal 2017, Jazz Juniors Hitch On Music Exchange 2017, New York Festiwal 2018 oraz Jazzowych Skrzydeł 2018.
W grudniu 2019 roku zespół zagrał trasę koncertową w ramach Jazz Bez Festival 2019 na Ukrainie.

Muzyka grupy była transmitowana m.in.: na antenie Radio Kraków, Radio Lublin, Radio WNET, Rockowa Wyspa ARB, Mundofonías (Ameryka Południowa), Progzilla Radio (Wielka Brytania), Pro Radio, Shant TV (Armenia) oraz Leo Swiss Radio (Szwajcaria). Utwór Yarkhushta został wykorzystany do ścieżki dźwiękowej filmu dokumentalnego The Road / Ճանապարհ, wyprodukowanego w 2017 roku dla Armenian Public TV.

W 2018 roku zespół otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Lublina na nagranie swojego debiutanckiego albumu. Wydawcą płyty jest wytwórnia Lynx Music.

Organic Noises koncertuje w składzie:
Zofia Trystuła-Hovhannisyan- obój, duduk, zurna, pku
Joanna Chudyba – skrzypce
Maciej Salus – gitara
Marcin Chatys – bas
Jan Rusin – perkusja

https://www.facebook.com/organicnoises/
https://open.spotify.com/artist/0bT1Avlsc6WXDrNkDc6nCK

 

ZAGRAJĄ:

Box Anima,

Ugla,

Organic Noises

Szczegóły

Data:
22 lut 2020
Czas:
20:00 - 22:00
Koszt:
pln
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/491513471566016/

Organizator

Zaścianek
Telefon:
12 623 67 03
Email:
kontakt@klubzascianek.pl
Strona internetowa:
https://www.klubzascianek.pl/

Miejsce

Zaścianek
Rostafińskiego 4
Kraków, Małopolskie 30-072 Polska
+ Google Map
Telefon:
12 623 67 03
Strona internetowa:
http://www.klubzascianek.pl