Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Ciśnienie, Blokowisko, Grief Christ w Warszawie

03 gru 2022 / 08:00 - 17:00

60PLN
Ciśnienie, Blokowisko, Grief Christ - koncert, Warszawa 03.12.2022
Deerhunter Booking i klub Hydrozagadka serdecznie zapraszają na koncert trzech polskich zespołów: Ciśnienie, Blokowisko oraz Grief Christ.
 

CIŚNIENIE

 
[Katowice, Polska] [Post-rock // Jazz Rock // Experimental]
Katowickie Ciśnienie powstało w jednym celu: stworzyć najbardziej wstrząsające i intensywne muzyczne kulminacje, jakie można sobie wyobrazić. Stylistycznie stanowi mieszaninę post-rocka, muzyki orkiestrowej i transowego jazzu, z inspiracjami oscylującymi między zespołami pokroju Swans, Fire! Orchestra i Mogwai, a muzyką H. M. Góreckiego czy Arvo Pärta. Instrumenty dęte, skrzypce i klawisze łączą się tutaj z pozornie nieprzystającym, przesterowanym basem i frenetyczną perkusją, czego rezultatem są wyjątkowo barwne i zróżnicowane pejzaże dźwiękowe: od improwizowanego, psychodelicznego ambientu, po napędzane rytmem, ostinatowe ściany dźwięku.
Ciśnienie zagrało póki co ponad 50 koncertów w Polsce, Niemczech, Portugalii i Czechach, w tym m.in. na Enjoy Jazz Festival (DE), Katowice JazzArt Festival (PL), Porta Jazz (PT), Garana Jazz Festival (RO), Czech Music Crossroads, Hradecky Slunovrat i Boskovice (CZ), Soundrive Festival (PL).
Dyskografia:
JazzArt Underground (2019)
Brass Album (2020) – z Orkiestrą Dętą KWK Wujek
Radio Edit (2021)
 

BLOKOWISKO

 
[Warszawa, Polska] [Post-punk // Ambient // Spoken-word]
Blokowisko to trio współtworzone przez Macieja Jurgę (gitara, wokal), Cezarego Zielińskiego (instrumenty klawiszowe, elektronika) oraz Kacpra Zielińskiego (gitara basowa). Ich brzmienie wywodzi się z post-punkowych ruchów lat 80, a w ich muzyce można znaleźć elementy wielu gatunków takich jak coldwave, dub, post-industrial, post-rock czy ambient.
Debiut zespołu przypadł na wrzesień 2018 roku – wtedy też wydali swoją pierwszą EPkę Blokowisko. Do tej pory zagrali kilkanaście koncertów w Polsce, w tym jako support dla Wczasów, Belgrado czy Variete. Debiutancki album Płonie ukazał się na CD nakładem Requiem Records 26 listopad 2020 roku.
 

GRIEF CHRIST

 
[Warszawa, Polska] [Goth // Post-punk // Wampiry]
Duet z Warszawy, Wampiry, stare filmy, eyelinery i szminki zapakowane w zakurzone, kartonowe pudełko, które znaleźliście na strychu rodzinnego domu matki. „Ile zimnych dźwięków można upchnąć w zatęchłej piwnicy pomiędzy starymi dekoracjami do horrorów Universala? Warszawskie dzieci nocy to wiedzą, dowiedz się i Ty.” – Noise
 

ZAGRAJĄ:

Ciśnienie,

Blokowisko,

Grief Christ

Szczegóły

Data:
03 gru 2022
Czas:
08:00 - 17:00
Koszt:
60PLN
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/644844583741057/

Organizator

Deerhunter Booking
Email:
deerhunterbooking@gmail.com?__xts__=
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/pg/deerhunterbooking/

Miejsce

Klyb Hydrozagadka
11 Listopada 22
Warszawa, Mazowieckie 03-436 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.hydrozagadka.com