Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Jozef Van Wissem w Toruniu

16 Lut / 19:00 - 22:00

pln
JOZEF VAN WISSEM KONCERT

Piranha Music zaprasza na wyjątkowy koncert holenderskiego lutnisty jozef van wissem! Artysta, znany przede wszystkim z rewelacyjnego soundtracku do filmu „Tylko Kochankowie Przeżyją” Jima Jarmusha, wystąpi 16 lutego w toruńskim NRD Klub.

„Jozef van Wissem jest jednocześnie awangardowym kompozytorem i barokowym lutnistą; nieobce mu pojęcie dychotomii.” – The New York Times

JOZEF VAN WISSEM (dark folk, lute / Holandia)

https://www.jozefvanwissem.com/
https://jozefvanwissem.bandcamp.com/
Muzyka van Wissema intensywnie działa na słuchaczy; jest hipnotyzująca, czysta i minimalistyczna, tworzy niezwykłą, transcendentną atmosferę. Artysta nieprzerwanie jeździ po świecie, koncertując w klubach, ale i na festiwalach takich, jak All Tomorrow’s Parties czy Primavera Sound. Van Wissem studiował w Nowym Jorku, a także wykłada przedmiot o interesującej nazwie „Wyzwolenie lutni”. Angażuje się również w rozmaite projekty, choćby skomponowanie „soundtracku” do obrazu „Ambasadorowie” Hansa Holbeina (zlecone przez National Gallery w Londynie), czy nagranie kilku kompozycji do gry Sims Medieval. W 2013 muzyk został doceniony na festiwalu w Cannes, zdobywając nagrodę za soundtrack do filmu Jima Jarmuscha „Tylko kochankowie przeżyją”. Nagrywał także z Tildą Swinton i Zolą Jesus. Każdy jego koncert to wyjątkowe doświadczenie; te mroczne, hipnotyczne kompozycje na stworzonej specjalnie dla artysty wyjątkowej, czarnej lutni po prostu trzeba usłyszeć.

Zaprasza Piranha Music.
https://www.facebook.com/piranhamusicpl/
https://www.instagram.com/piranha.music/

 

ZAGRA:

JOZEF VAN WISSEM (dark folk, lute / Holandia)

Szczegóły

Data:
16 Lut
Czas:
19:00 - 22:00
Koszt:
pln
Wydarzenie Tagi:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2286828228277798/

Organizator

Piranha Music
Telefon:
791 270 358
Email:
piranha.tourbooking@gmail.com
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/piranhamusicpl/

Miejsce

NRD Klub
Browarna 6
Toruń, Kujawsko - Pomorskie 87-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
785 934 718
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/enerdeclub/