Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Nadja, Janusz Jurga w Warszawie

26 Wrz / 19:00 - 22:00

PLN
Nadja Warszawa KONCERT
Deerhunter Booking i dom Pogłos zapraszają serdecznie na jedyny w tym roku występ drone doomowej legendy, duetu Nadja.
Ze względu na środki ostrożności, wejścia na koncert będą limitowane.
 

Nadja [Toronto, Kanada] [ Drone doom metal/ Shoegaze/ Ambient]

 
kanadyjska eksperymentalna grupa muzyczna zaliczana do gatunku ambient / drone doom metal. Powstała w 2003 jako jednoosobowy projekt, jej założycielem był poeta, kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista Aidan Baker. W 2005 dołączyła do niego basistka Leah Buckareff.
Zespół charakteryzuje się powolnym i mrocznym brzmieniem oraz potężną ścianą dźwięku. Utwory trwają nawet do kilkudziesięciu minut, wokal występuje rzadko. Muzycy jako swoją inspirację wymieniają takie grupy jak m.in.: Swans, Godflesh, My Bloody Valentine, Codeine, Coil, Big Black, Sunn O))), Khanate.
 

JANUSZ JURGA [Ambient / Ambient Techno/ Forest Techno]

Janusz Jurga to producent i twórca muzyki ambient techno, którego znakiem rozpoznawczym jest mroczna, gęsta i oniryczna atmosfera utworów. Do tej pory, pod swoim nazwiskiem, wydał pięć materiałów, trzy z nich ukazały się w oku 2018 – debiutanckie „Duchy Rogowca” oraz dwa splity – jeden z Docetism, drugi z Foghorn. Jego firmowym wydawnictwem jest „Hypnowald” z poprzedniego roku, które przykuło uwagę polskiego środowiska dziennikarskiego; a leśne rytuały skradły serca między innymi Bartka Chacińskiego czy Jarosława Szczęsnego. Na początku tego roku wypuścił epkę OCCULTT, która jest najmroczniejszym i najcięższym wydawnictwem w dorobku twórcy. Oprócz tego Jurga jest członkiem elektronicznej grupy Vysoké Čelo oraz współzałożycielem kolektywu Opus Elefantum Collective, który spełnia się w roli niezależnego wydawcy. O muzycznych inspiracjach Jurgi można mówić wiele; w swojej muzyce przemyca wpływy black metalu, ciężkich dronów oraz leśnego ambientu. Jego sety są hipnotyczne, mroczne i niepokojące.
 

ZAGRAJĄnt

NADJA,

JANUSZ JURGA

Organizator

Deerhunter Booking
Email:
deerhunterbooking@gmail.com?__xts__=
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/pg/deerhunterbooking/

Miejsce

Pogłos
Burakowska 12
Warszawa, Mazowieckie 01-066 Polska
+ Google Map
Telefon:
504 691 435
Strona internetowa:
https://web.facebook.com/klubpoglos/