Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Road To Soulstone Gathering: Dopelord, Red Scalp, .Wavs w Krakowie

22 lip 2021 / 18:00 - 23:30

PLN
Doplelord, Red Scalp, Wavs - Soulstone Gathering
18:00 – Drzwi
18:30 – 19:15 – .Wavs
19:30 – 20:30 – Red Scalp
21:00 – Dopelord
 
Knock Out Productions oraz Soulstone Gathering prezentują cykl czterech koncertów, zapowiadających przyszłoroczną edycję festiwalu. Przez całe lato będziemy regularnie spotykać się w Hype Parku, aby zobaczyć łącznie dwunastu polskich artystów. Na krakowskiej scenie wystąpią m.in. The Stubs, Dopelord, Sunnata czy Belzebong.
 ROZKŁAD KONCERTÓW CYKLU ROAD TO SOULSTONE GATHERING:
17 VI 2021 / The Stubs + CF98 + Stay Nowhere @ Hype Park
22 VII 2021 / Dopelord + Red Scalp + .Wavs @ Hype Park
12 VIII 2021 / Sunnata + ARRM + Inverted Mind @ Hype Park
2 IX 2021 / Belzebong + Spaceslug + J.D. Overdrive @ Hype Park
 BILETY
Bilety na koncerty są już dostępne na: knockoutmusicstore.pl w cenie:
49 zł – pierwsze 50 sztuk!
59 zł – przedsprzedaż regularna;
69 zł – w dniu koncertu.
Przypominamy, że wszystkie koncerty w ramach Road To Soulstone Gathering 2022 będą odbywały się w zgodzie z aktualnie panującymi zasadami bezpieczeństwa. Uwaga! Ilość wszystkich biletów na wydarzenia będzie ograniczona!
Przypominamy! ♻️ Nie musisz drukować biletu – przy wejściu na koncert możesz okazać kod kreskowy na ekranie telefonu.
 
 

DOPELORD (Warszawa/Lublin) stoner, doom metal:

 
Powstali w 2010 roku w Lublinie, ale od jakiegoś czasu kwatera główna Dopelord znajduje się w Warszawie. Przez kilkanaście lat grania dorobili się statusu bezdyskusyjnie jednej z najważniejszych, jeśli nie najważniejszej, kapeli, która muzycznie zagospodarowuje obszar od stonera po doom. O tym, że robi to fantastycznie, niech świadczy fakt, że na europejskie tournée zaprosiła Dopelord legenda doom metalu Saint Vitus.
Co Dopelord ma w sobie wyjątkowego? Można odpowiedzieć krótko i zwięźle, że oni potrafią zapodać taki riff, iż w jednym czasie spadają buty oraz opada szczęka. Jednak chyba ważniejsze jest jednak to, że muzycy kapeli z każdym kolejnym wydawnictwem wchodzą na nieco wyższy poziom, nie zmieniając tego, kim artystycznie są. Stylistyczny lifting, którego dokonują, nie wiąże się z eksploracją nowych terenów, lecz z, jak ująłby to jakiś life coach, pokazaniem jeszcze lepszej wersji siebie. Ostatnia wersja muzycznego „ja” Dopelord znajduje się na trzyutworowej EP-ce „Reality Dagger” z 2021 roku.
 
 

RED SCALP (Pleszew) stoner, psychodelia, doom:

 
Skalpy większości kojarzą się zapewne z czasami tak zwanych amerykańskich Indian. W zestawieniu z pochodzącą z Wielkopolski formacją Red Scalp jest to skojarzenie jak najbardziej trafione, gdyż muzycy faktycznie się historią rdzennych Amerykanów interesują.
Zespół powstał w 2012 roku, kiedy to fascynacja twórczością Black Sabbath, czy legend psychodelii i stoneru, połączyła się z chęcią tworzenia własnej muzyki. Red Scalp dodał jeszcze do muzycznej receptury elementy doomowe i w ten sposób określił swój styl. Wspaniale zaprezentowali go już na debiucie, „Rituals” z 2016 roku. Grupa miała okazję supportować między innymi kapitalnych Amerykanów z Clutch w 2017 roku. Warto też wspomnieć, że muzycy Red Scalp stoją za świetną imprezą Red Smoke Festival.
 

.WAVS (Kraków) post rock, post grunge:

 
.Wavs to kwintet z Krakowa, który w 2019 roku wydał swój debiutancki pełnowymiarowy materiał. Zespół .Wavs wcale nie kryje się z tym, że chętnie spogląda na muzyczne dokonania z lat 90. na szeroko pojętej scenie alternatywnej. Czerpią, choćby z Alice In Chains, Deftones, Nirvany i Pearl Jam, ale ubierają to we współczesne szaty. Nie popadając przy tym w bezmyślne naśladownictwo. W 2020 roku kapela wypuściła nagranie „Hey Boy”.
 
 

Wystąpią:
DOPELORD (Warszawa/Lublin) stoner, doom metal
Red Scalp (Pleszew) stoner, psychodelia, doom
.Wavs (Kraków) post rock, post grunge

Szczegóły

Data:
22 lip 2021
Czas:
18:00 - 23:30
Koszt:
PLN
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/325871888884780/

Organizator

Knock Out Productions
Email:
info@knockoutprod.net
Strona internetowa:
https://www.knockoutprod.net/pl

Miejsce

Hype Park
Kamienna 12
Kraków, Małopolskie 31-403 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/hypeparkkrakow/