Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Toto, ZFG w Sopocie

25 cze 2019 / 20:00 - 23:00

toto zfg

„Africa”, „Rosanna”, „Hold the line” i wiele innych niezapomnianych przebojów usłyszymy 25 czerwca w sopockiej Operze Leśnej. Toto wraca do Polski, żeby jeszcze raz świętować z polskimi fanami swoje 40-lecie! Bilety w sprzedaży od 15 października. Na koncert zapraszają Knock Out Productions i B90.

Toto wyruszyło w trasę „40 Trips Around the sun” na początku 2018 roku, żeby celebrować swoje 40-lecie. Zainteresowanie publiczności poszczególnymi przystankami zmusiło artystów do jej przedłużenia o kolejny obrót słońca i następne koncerty. Po zimowej wizycie, Toto tym razem odwiedzi Polskę na progu wakacji prezentując swoje umiejętności i przeboje 25 czerwca w Operze Leśnej.
Bilety na koncert trafią do sprzedaży już 15 października. Wcześniej jednak, bo już 11 października, na stronie See Tickets będzie można zakupić bilety VIP.

TOTO (USA)
Nie ma wielu zespołów w historii muzyki popularnej, które odcisnęłyby na niej tak wielkie piętno, jak Toto. Jeśliby policzyć płyty, które w sumie nagrali członkowie formacji, wyszłaby zdumiewająca liczba, przekraczająca 5000 tytułów, które sprzedały się łącznie w ponad 500 mln egzemplarzy. Wśród nich znajdziemy więcej niż 200 albumów z nominacjami do Grammy. Przez ponad 40 lat wspólnego grania i tysiące gościnnych występów, chociażby na legendarnej płycie Michaela Jacksona „Thriller”, mnóstwie różnych dowodów uznania, Toto pozostaje zespołem, którego koncerty i wydawnictwa wciąż świetnie się sprzedają. Do tej pory rozeszło się przeszło 40 mln płyt grupy na całym świecie. Toto to pop kultura. To również jeden z niewielu zespół z lat 70., które przetrwały pomimo zmieniających się trendów i stylów, zdobywając kolejne generacje fanów.
Nie ma wątpliwości, że Toto przeżywa obecnie renesans popularności na świecie. Najnowsza kompilacja hitów kapeli „40 Trips Around The Sun” (Legacy Recordings/Sony) zadebiutowała w Top 40 w ośmiu krajach w marcu 2018 roku. Niedawno formacja Weezer przerobiła klasyczne piosenki „Rosanna” i „Africa”, przykuwając dzięki temu wielką uwagę mediów i uzyskując przeszło 20 mln streamów. Przełożyło się to na wzrost zainteresowania oryginałami Toto. „Africa” na Spotify ma już wynik 422 mln streamów. Toto odwdzięczyło się młodszym kolegom, coverując ich słynny utwór „Hash Pipe”.
Promując „40 Trips Around The Sun” na trasie po Europie i Ameryce Północnej Toto zagrało w wyprzedanych Ziggo Dome w Amsterdamie, Royal Albert Hall w Londonie i The Ryman Auditorium w Nashville. To najbardziej intensywne tournée zespołu od lat i potrwa również przez znaczną część w 2019 roku.

 ZFG (USA)
ZFG to nowa formacja na żywej scenie Los Angeles. W jej skład wchodzą Trev Lukather , Sam Porcaro – synowie legendarnych muzyków Toto, znany z koncertów One Direction, perkusista Josh Devine i wokalista Jules Galli. Po trasach z Adelitas Way i The Winery Dogs ZFG odwiedzą Polskę, żeby rozgrzać publiczność przed jedynym polskim koncertem Toto.
Skrót ZFG można rozszyfrować jako “Zero Fuck Given”. Takie właśnie bezpretensjonalne podejście przyświeca jego członkom zespołu od początku jego działalności. Trev Lukather (gitara), Sam Porcaro (bas) – synowie legendarnych muzyków Toto, znany z koncertów One Direction, perkusista Josh Devine i wokalista Jules Galli znali się z różnych projektów od dawna. Jednak prawdziwa muzyczna chemia zaiskrzyła pomiędzy nimi, gdy spotkali się w studio, żeby wspólnie “pojamować” nie przejmując się granicami muzycznych gatunków. Zdecydowali wtedy o stworzeniu nowego projektu, w którym będą tworzyć muzykę pełną chwytliwych melodii, funkowych riffów i rockowego groove’u.
Niebawem ukaże się pierwsze EP ZFG, które promuje singiel “Special”. Zespół jest już właśnie w trasie po USA z legendarnymi Adelitas Way i The Winery Dogs, gdzie rozgrzewają wielotysięczną publiczność przed gwiazdami wieczoru. Nie inaczej będzie 25 czerwca, gdy wystąpią przed Toto. Trev Lukather i Sam Porcaro z kolegami z pewnością udowodnią, że niedaleko padają jabłka od jabłonii.

 

Zagrają:
Toto (USA)
ZFG

Szczegóły

Data:
25 cze 2019
Czas:
20:00 - 23:00
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2188593278063905/

Organizator

Knock Out Productions
Email:
info@knockoutprod.net
Strona internetowa:
https://www.knockoutprod.net/pl

Miejsce

Opera Leśna w Sopocie
Moniuszki 12
Sopot, Pomorskie 81-829 Polska
+ Google Map
Telefon:
58 555 84 40
Strona internetowa:
https://operalesna.pl/