AntyPortal.net

Grzegorz Kapołka w hołdzie gitarzyście country

Mr. Atkins to drugi singiel z najnowszej, wydanej w październiku 2013 r. płyty Grzegorz Kapołka Trio - Blues4You. Utwór to hołd Grzegorza dla znakomitego gitarzysty country - Cheta Atkinsa. 

 

Blues4You to czwarty studyjny album Tria jednego z najlepszych gitarzystów bluesowych w Polsce – Grzegorza Kapołki.

 

Płyta zbiera znakomite recenzje w branżowych mediach (m.in. Magazyn Gitarzysta, Polskie Radio - Trójka). Na “Blues4You” znajduje się 13 premierowych utworów, nagranych w najsilniejszym składzie: Grzegorz Kapołka – gitara, Darek Ziółek – bas i Irek Głyk – perkusja.  

 

Materiał jest bardzo różnorodny i na pewno zaskakuje. Jest blues, ale też metal, country i wiele przemieszanych stylów. 

 

CD jest do nabycia w dobrych sklepach muzycznych oraz cyfrowo w serwisie iTunes

 

Grzegorz Kapołka, śląski gitarzysta bluesowy, jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W rankingu „Gitarowy Top” (2002) został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta „Blue Blues II” zajęła 1 miejsce w kategorii „Najlepsza płyta gitarowa Blues”.  „Blue Blues” została uznana przez prestiżowe czasopismo "Muzyk" za "najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała”, a ostatnia płyta Tria otrzymała nominację do nagrody "Fryderyk" w kategorii "Najlepszy album roku - Blues".

 

Grzegorz ma swoim koncie ma 5 płyt autorskich, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny.

Comments:

Copyright (c) Antyportal.net - 2014

Top Desktop version

Dołącz do nas na Facebook'u
Śledź nas na Tweeterze