Lecter wydaje „Lumen” – album, nad którym pracował 3 lata.

Już 20 września ukaże się trzecia studyjna płyta Lectera. „Lumen” to krok milowy w twórczości zespołu. 10 nowych kawałków swoją dynamiką rozświetla szarą rzeczywistość i wyciąga słuchacza z krzesła – na ulicę, na parkiet.

Od samego początku grupie przyświecała myśl, by stworzyć płytę rytmiczną, gęstą, wciągającą, wręcz taneczną. Miejsce gitary zastąpił bas i bit, a większość piosenek oscyluje w tempach około 130 uderzeń na minutę.

W warstwie tekstowej to mieszanka strachu i radości, refleksji i dziecięcej beztroski, euforycznych wzlotów i przyziemnych spraw. Żyj i pozwól żyć – takie przesłanie niesie ta płyta.

Czekałem na narodziny syna. To bardzo silne doświadczenie, którego wcześniej nie znałem. W głowie kotłowało się tysiące myśli i dźwięków. Z nich utkana jest płyta. – mówi Roman Bereźnicki, lider zespołu.

W jednym z utworów, podobnie jak na poprzedniej płycie Lectera, gościnnie wystąpił Tomek „Lipa” Lipnicki – lider Illusion i Lipali.  Przedsmakiem nowego krążka jest utwór „Płyń”, którego premiera wraz z teledyskiem miała miejsce 18 czerwca:

Lista utworów:

  1. Płyń
  2. Wszystko drga
  3. Coraz bliżej światła
  4. Nie śpij (feat. Lipa)
  5. Tak jest lepiej
  6. Puls
  7. Gdy nadejdzie czas
  8. Ciążenia
  9. Po równo
  10. Portowy