Legenda europejskiego death metalu dołącza do składu Mystic Festival 2022

Benediction to pionierzy brytyjskiego death metalu, na placu boju od 1989 roku. Z radością witamy ich na Mystic Festivalu. Do programu dołącza też warszawska grupa Swayzee.

Benediction są – obok Bolt Thrower – pionierami i mistrzami klasycznego brytyjskiego death metalu. Od debiutu „Subconscious Terror” z

1990 roku, po wydany 30 lat później album „Scriptures” pozostają wierni raz wypracowanej formule – jest surowo, bez udziwnień i upiększeń, brzmienie pancerne, riffy zabójcze, growl z piekła rodem. Wystąpią na Main Stage w piątek, 3 czerwca, a więc zrobi nam się wspaniały dzień brytyjski – Judas Priest, Saxon, The Raven Age i właśnie Benediction.

Swayzee to punk, glam i rock’n’roll. Gołe klaty, dzikie harce i melodie, które będą za wami chodzić do końca festiwalu, a może nawet wproszą się do domu. Warto sprawdzić wcześniej ich płytę „Greatest Hits” – koncerty jeszcze lepsze, ale dzięki temu będziecie mogli śpiewać refreny.

Benediction i Swayzee zastępują w składzie festiwalu grupy Obituary i Stay Nowhere.

Mystic Festival 2022 odbędzie się 2-4 czerwca 2022 roku na ternie Stoczni Gdańskiej. Wystąpią m.in. Judas Priest, Opeth, Mercyful Fate, Killing Joke, Mastodon, Heilung, Saxon Katatonia, Mayhem, Mgła, Solstafir, Igorrr, Benediction, Baroness, Vader i Kvelertak. Pełny skład wykonawców jest przez cały czas dostępny na naszej stronie: www.mysticfestival.pl

1 czerwca posiadaczy karnetów zapraszamy na Warm Up Day. Usłyszycie kultowe numery Hellhammer w wykonaniu Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, wybór najlepszych hymnów Celtic Frost zaprezentuje Triptykon, a następnie Triptykon z własnym materiałem. W ramach Warm Up Day zobaczycie również koncerty Carcass, Decapitated, Heathen, Gaerea, Urne, Lik, Skeletal Remains i Spectral Wound.

Bilety jednodniowe:
Przedsprzedaż – 299 zł – do wyczerpania lub do dnia poprzedzającego dzień w którym odbywa się koncert
W dniu imprezy – 319 zł

Karnety czterodniowe:
IV pula – 499 zł – do wyczerpania zapasów lub do 31 maja 2022
VIP – 799 zł – do wyczerpania zapasów lub do 1 czerwca 2022

Organizatorem MYSTIC FESTIVAL jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.