Nowi artyści na Rock na Bagnie

Przede wszystkim chcieliśmy się pochwalić, że przybędą do nas słynni nowojorczycy z THE TOASTERS i rozbujają całe Podlasie. Opiniotwórczy magazyn Mojo umieścił ich na trzecim miejscu zespołów ska wszech czasów i zostali wyprzedzeni tylko przez The Specials oraz The Skatalites! Szykujcie czarno-białe stroje i ćwiczcie kroki, bo zapowiada się ostra potańcówka.

Natomiast ARMIA zaprezentuje swą „Legendę”, niezwykłą płytę sprzed dwudziestu ośmiu lat, która do dziś uznawana jest za jedną z najważniejszych płyt polskiego rocka. Niezwykła ściana dźwięku stworzona przez jedynego i niepowtarzalnego Roberta Brylewskiego, wsparta potężnym głosem Tomka Budzyńskiego i jego mistycznymi, metaforycznymi opowieściami o człowieczeństwie ZNÓW zagrana zostanie na żywo.

Po raz pierwszy w Goniądzu pojawi się kolejna legenda – trójmiejska BIELIZNA, która przypomni, że Trójmiasto miało kiedyś niezwykłą Gdańską Scenę Alternatywną. Na czele zespołu stoi charyzmatyczny Jarek Janiszewski, jeden z najważniejszych poetów polskiego rocka. Dziś Bielizna niewiele się różni od tej sprzed trzydziestu lat, grają w niej muzycy, którzy zakładali zespół, a jedynym nowym nabytkiem jest świetny gitarzysta Krzysiek Stachura.

KONIEC ŚWIATA, jeden z najpopularniejszych zespołów alternatywnych, mający na koncie dziesięć płyt i setki koncertów pokaże, że na Śląsku można świetnie łączyć rock’n’roll z folkiem. BAiKA to natomiast Bagienny debiutant, choć muzycy, którzy go tworzą, do debiutantów nie należą. To nowa grupa Piotra Banacha, dawnego lidera Hey i Indios Bravos. Czy powtórzy sukces swoich poprzedników?

Wałbrzyski SAJGON pamięta jeszcze festiwal w Jarocinie w 1994, gdzie grał. Po wieloletnim niebycie znów występuje i zadebiutuje w Goniądzu.

Kolejną reaktywację przeżyli w Dębicy, skąd przyjedzie zespół MAMUSIU RATUJ w poprzednim wcieleniu znany jako Chaos Ukraina.

Przyjadą też dwie młode warszawskie ekipy: CRIMINAL TANGO, czyli zgraja stołecznych obiboków grających mieszankę punk rocka, rockabilly, z domieszką swingu, a wszystko utrzymane w charakterze Grzesiuka oraz MORON’S MORONS, którzy inspirują się garażowym graniem przełomu lat 60. i 70.,m.in. The Stooges czy The Dictators.

Z Wrocławia przybędzie też ZIMNA WOJNA, która reklamuje się, że „gra nieczysto, ale za to nierówno!”.

Mamy jeszcze kilku gości zagranicznych, którzy często przybywają z miejsc bardzo odległych. Po raz pierwszy będą u nas grać goście z Ameryki Południowej! THE MULLET MONSTER MAFIA przybędzie ze stanu São Paulo zaprezentować intensywną i ognistą muzykę surf łączoną z wpływami metalu i punka. Natomiast z miejscowości Mettman, czyli z centrum Zagłębia Ruhry przyjedzie FLEICHWOLF, energetyczna mieszanka punku, metalu, rocka, hardcore’u i noise.  Granice z Białorusią przeskoczą muzycy z Всё_CRAZY, którzy pokażą, że punk celtycki też może powstawać u naszych wschodnich sąsiadów. Z Moskwy przyleci THE ZAPOY!, reprezentant tamtejszej sceny oi.

Przypominamy, że przyszłoroczny festiwal odbędzie się w dniach 3-4 lipca, oczywiście na plaży miejskiej w Goniądzu (Podlasie). Wystąpi też basista UK Subs (kiedyś grający z Iggy Popem i w supergrupie Urban Dogs) Alvin Gibbs z zespołem Disobendient Servants

Do kwietnia trwają też cykliczne przesłuchania w warszawskim klubie Mechanik. Wyłoniony zostanie w nich jeden zespół, który rozpocznie przyszłoroczny Rock Na Bagnie. Na razie zgłosiło się siedemdziesiąt grup.

Do końca roku cena karnetów wynosi tylko 80 złotych.