Nowy album DarkThrone

Nowy album absolutnych klasyków norweskiego black metalu, DarkThrone, zatytułowany „Old Star” ukazał się 31 maja.

Zespół opublikował kolejny utwór z płyty, czyli „Duke Of Gloat”:

Krążek promował „The Hardship Of The Scots”:

Album „Old Star” to 6 nowych epickich utworów, które czerpią garściami z tego co najlepsze w starej szkole ekstremalnego metalu, z dużą dawką doom metalu i specyficznego, charakterystycznego dla podziemia brudu. Przy okazji DarkThrone określają nowy album jako najbardziej heavy metalowy i w stylu lat 80-tych w całej dotychczasowej dyskografii.

„W sumie jest to nasz album-hołd dla lat 80-tych, nasz najbardziej heavy metalowy materiał, z brzmieniem perkusji typowym

dla amerykańskiego / niemieckiego heavy z lat 80-tych. „OLD STAR” to brat „ARCTIC THUNDER”, ale zawiera jeszcze bardziej solidne i lepsze riffy” – mówi Fenriz.

Old Star został nagrany w „zespołowym” Necrohell 2 Studios, a wyprodukował go Nocturno Culto.

W ciągu 30-tu lat norweski DarkThrone dorobił się statusu jednego z najbardziej znanych i wpływowych zespołów w historii black metalu. W początkowych latach działalności (powstali w 1987 roku) DarkThrone grał miksturę thrashu i eksperymentalnego death / doom metalu, z wpływami rozciągającymi się od lat  60 -tych do 80- tych. Po wydaniu debiutanckiego albumu „Soulside Journey” w 1991 roku, DarkThrone opowiedział się za znacznie mroczniejszą, bardziej prymitywną formą ekspresji, wypuszczając  na rynek kultowy „A Blaze In The Northern Sky”. Reszta jest już historią.

Tracklista „OLD STAR”:

1. I Muffle Your Inner Choir [06:26]

2. The Hardship Of The Scots [07:36]

3. Old Star [04:28]

4. Alp Man [05:27]

5. Duke Of Gloat [06:49]

6. The Key Is Inside The Wall [07:24]

Album „Old Star” można nabyć pod poniższym tym linkiem