NOWY SINGIEL szymonmówi – PIEŚŃ MŁODYCH FOLIARZY

Szymonmówi prezentuje nowy singiel. Utwór nazywa się „Pieśń Młodych Foliarzy (Efekt Jupitera)” i jest trzecim singlem z debiutanckiej płyty szymonmówi „Coś się zepsuło”, która zostanie wydana w najbliższy piątek, 17 września.

Klip do utworu można obejrzeć pod tym linkiem:

Szymon mówi o nowym utworze zwięźle i krótko: 

 „Chciałem wyrazić swój opór przeciwko odwrotowi ludzkości od nauki.”

szymonmówi to projekt wokalisty, kompozytora i tekściarza Szymona Żurawskiego, który tworzy piosenki opowiadające o problemach z otaczającym go światem, a zwłaszcza z relacjami z ludźmi. Inspiracją są dla niego filmy i komiksy, a opowieści wyśpiewuje wysokim, nieoczywistym głosem. Warto go usłyszeć, by zyskać dodatkowy punkt widzenia na rzeczywistość.

Wszystko okraszone jest smutnymi opowieściami o dekonstrukcji naszego społeczeństwa z perspektywy wchodzącego w dorosłość mężczyzny. Muzyka szymonmówi oscyluje pomiędzy folkową balladą i romantyczną stroną rocka. Dla nadwrażliwców rzecz obowiązkowa. W nagraniach gościnnie, oprócz członkini i członków zespołu Szymona, brały udział: na klarnecie Magdalena Sowul (projekt panilas) i na skrzypcach Magdalena Laskowska (m.in. Podsiadło, The Dumplings, Ralph Kamiński).

Lista utworów na płycie:

1. Fantastyczny pan Lis (Cela incela)
2. Grochów
3. Pieśń młodych foliarzy (Efekt Jupitera)
4. Napisy końcowe
5. Najgorętsze lato w historii (Punkt zapalny)
6. Najpiękniejszy koniec świata
7. Pożyczona nostalgia
8. Dzikość serca (feat. Swiernalis)
9. Negatywka (Mechaniczna pomarańcza)
10. (Kolejny) Ostatni romantyczny zachód słońca
11. Miejski zakład komunikacji
12. Cudzowstyd

Album „Coś się zepsuło” jest do nabycia pod tym linkiem.