AntyPortal.net

ZORORMR- IHS

Do albumu "IHS", jednoosobowego projektu ZORORMR podchodziłem z "lekką nutką nieufności". Raz, że black metal, dwa, że niby nie powinno się oceniać książki po okładce, a zespołu po nazwie, ale trochę nieswojo się człowiek czuje zanim popłyną pierwsze dźwięki z albumu zespołu, którego nazwa brzmi jak marka sowieckiego ciągnika.

 

Moje obawy jednak tak jak szybko się pojawiły, tak szybko się rozpierzchły. "IHS" to kawał solidnego, dobrego i przede wszystkimi wciągającego metalowego grania! To nie ten black metal z przytłaczającymi, patetycznymi i mdłymi dźwiękami klawiszy. O nie! Tu uświadczymy tylko klasyczne, miłe dla ucha łojenie! Ale będziemy mieli okazję nie tylko opętańczo pomoshować czupryną przy piłujących gryf z prędkością piły łańcuchowej riffach. Na "IHS" dużo dzieje się niejako "na drugim planie", kiedy pojawiają się porywająco zagrane solówki, obliczone nie na zawody w ilości wydobytych dźwięków na minutę, ale na to żeby jak najlepiej uzupełniać piłującą gitarę prowadzącą. W zasadzie wokal też świetnie dopasowany, a i perkusja obijana aż miło, bez zbędnego grzęźnięcia w blasty. Powtórzmy może w takim razie jeszcze raz: gitary – ok, wokale – ok, perkusja – ok. Czyli wszystko ok? Prawie. Wiem, że brzmienie powinno być surowe i niejako prymitywne, bo to w końcu black metal i jestem daleki od wymagania, żeby było ono krystaliczne. Tyle, że na IHS jest ono przez tę surowość spłaszczone i gdyby dać mu trochę więcej przestrzeni na pewno instrumentarium robiłoby jeszcze bardziej przytłaczające wrażenie.

 

Tak, że podsumowując. Muzycznie jest bardzo dobrze, brzmieniowo dostatecznie dobrze. Wspomnieć by należało jeszcze o tym, że na albumie gościnnie pojawił się za perkusją Icanraz znany z bębnienia między innymi Devilish Impressions, Hermh, czy Christ Agony, gitarowo swoje trzy grosze dołożył Quazarre, a trzy słowa na wokalu dodali Cezar i Shadow znani kolejno z Christ Agony i Black Altar. Ale to tak w ramach wisienki na torcie raczej dodaję. I bez tego pewnie album by był tak dobry, jak w istocie jest.

 

Tracklista:

1. In Hoc Signo Vinces

2. Abandon All Hope

3. Harrowing of Hell

4. At the Heart of Darkness

5. The Sacrifice

6. Thy Kingdom Come

7. Upon the Blood Red Throne…

8. Show No Mercy!

9. The Ninth Circle

10. Morning Star Rising

11. I Am Become Death

OCENA: 4,5/6

Wydawca: 7 Gates Of Hell

Rok Wydania: 2013

 

 

Comments:

Copyright (c) Antyportal.net - 2014

Top Desktop version

Dołącz do nas na Facebook'u
Śledź nas na Tweeterze