Rock na Bagnie już za miesiąc

Rock na Bagnie XII odbędzie się jak zwykle w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego w Goniądzu, Województwo Podlaskie, w dniach 1-2 lipca 2022r.

Największą atrakcją tegorocznej edycji „Bagna” będzie występ legendarnej punkowej kapeli U.K. SUBS z Wielkiej Brytanii, która jest jednym z nielicznych jeszcze aktywnych świadków narodzin   punkowego nurtu, koncertując i nagrywając od 1976r. Na festiwalu nie zabraknie też polskich tuzów punka i rocka w  postaci zespołów: DEZERTER, HUNTER, CLOSTERKELLER, KARCER – zapowiadający podczas Rock na Bagnie koncert z okazji 40 lat działalności, CAŁA GÓRA BARWINKÓW, DAREK DUSZA I DEMONY, PO PROSTU, KRZYKI, PULL THE WIRE, DANCE LIKE DYNAMITE, TRANSGRESJA, QULTURKA, VALERY MESS, BACHOR, PSYCHO BEETS, OYATE, GORGONZOLLA, MAX CADY, SHRIFT – polscy hardcorowcy z USA. Poszczególne dni festiwalu będą rozpoczynać wyłonieni z przesłuchań otwieracze.

Wyjątkowym koncertem, który będzie można zobaczyć tylko podczas tegorocznej edycji Rock na Bagnie będą PUNK OFIARY – czyli Anja Orthodox i Para Wino w przedwojennych piosenkach. Duet ten oprócz nagrania płyty  „Fogg not Dead” w 1994r. nigdy nie zagrał na żywo, więc to okazja jedyna w swoim rodzaju. Także występ IDEE FIXE ORKIESTRA promujący wydanie płyty z archiwalnymi nagraniami zespołu IDEE FIXE „Obudź się”, będzie wydarzeniem wyjątkowym. W składzie zespołu zobaczymy wielu znanych muzyków i dziennikarzy, m.in Anja Orthodox, Tytus de Ville, Artur Orzech, Grzegorz K. Witkowski, Adam Swędera, Ryszard Wojciul.

Rock na Bagnie jak zwykle stawia na różnorodność gatunków niezależnego rocka: punk, gotyk, zimna fala, metal, ska, psychobilly i hardcore.   

Oprócz koncertów  organizatorzy jak zwykle przygotowali wiele innych atrakcji z których warto wymienić m.in: „Noc na Bagnie” z koncertami coverów zespołów: Idee Fixe, Pornografia i Borygo w wykonaniu byłych muzyków tych kapel: Grzegorza K. Witkowskiego i Tytusa De Ville, oraz występem polsko/angielskiej formacji THE ELEVENS  .

W Goniądzkim Ośrodku Kultury zobaczymy wystawę festiwalowych gadżetów z okresu 12 lat istnienia Rock na Bagnie, a tuż obok będzie działał jak zwykle jarmark z małą sceną, na której zagrają m.in.: POWER OF LOVE, CZERWONE KOŚCIOŁY, HENOH i PULL THE WIRE w akustycznym secie.

Biebrzański Park Narodowy na terenie którego odbywa się festiwal, oraz położona nieopodal Twierdza Osowiec są dodatkowymi atutami skłaniającymi do odwiedzenia Goniądza.  

Karnety w przedsprzedaży w cenie 180zł. są do nabycia w sieci GoOut oraz EVENTIM, tylko do 26 czerwca.  Ceny dwudniowych karnetów w dniu festiwalu wyniosą 190zł. Na miejscu będą również dostępne bilety jednodniowe w cenie 100zł. Dzieci do ukończenia 13 lat wchodzą z rodzicami/opiekunami za darmo.

Zapamiętaj! Województwo Podlaskie, Powiat Moniecki, Gmina Goniądz, plaża nad Biebrzą, 1-2.07.2022r. – Rock na Bagnie XII !!!

Więcej informacji:

www.rocknabagnie.com.pl

www.facebook.com/RockNaBagnieofficial