Różowe lata ’70, czyli Wedge i The Golden Grass w Toruniu, Warszawie, Krakowie i Poznaniu!

Piranha Tourbooking zaprasza na koncert, który przeniesie Was w czasie do pięknych dla rock&rolla lat 60 i 70! Niemieckie WEDGE oraz The Golden Grass z USA wystąpią 27. marca w toruńskim klubie Dwa Światy. Supportować ich będzie bydgoskie The Howling Eye.

WEDGE (retro, rock&roll, garage, stoner, heavy psych / Niemcy)
https://www.facebook.com/wedgeband/
Berlińskie trio zaprezentowało się polskiej publiczności m.in na sztandarowej polskiej imprezie stonerowej – Red Smoke Festival, jednak daleko im do typowego, pustynnego grania. WEDGE bliżej do kwiecistej łąki, po której spacerujesz w dzwonach i lenonkach. Zespół dodaje bowiem do swojej muzyki inspiracje zaczerpnięte z hard rocka lat 60 i 70, odrobinę psychodeli oraz garażowego brzmienia, co usłyszeć można na dwóch wydanych dotychczas albumach. Drugi z nich – „Killing Tongue” – wydany został w 2018 roku i właśnie ten album promować będa na koncercie w Toruniu, chociaż utworów z debiutanckiego „Wedge” też na pewno nie zabraknie.
http://www.wedgeband.com/
https://wedgeband.bandcamp.com/

THE GOLDEN GRASS (heavy blues, retro, hard rock, rock&roll, psychedelic, boogie / USA)
https://www.facebook.com/thegoldengrass/
Trio z Brooklynu jak mało kto potrafi wskrzesić ducha starego, dobrego rock’n’rolla z przełomu lat 60/70. W ich twórczości słychać zarówno bluesowe zagrywki w stylu Led Zeppelin, harmonie, których nie powstydziliby sie Beatlesi, jak i psychodeliczne odjazdy inspirowane twórczością The Doors. Do tego brzmią jakby pochodzili nie z Nowego Jorku, a gdzieś ze słonecznego San Francisco i tworzyli od późnych lat 60., a nie od 2013 roku, jak rzeczywiście ma to miejsce. Na koncie mają 3 świetne albumy przepełnione bujającymi, rock’n’rollowymi hitami, z czego ostatni „Absolutely” wydany został w 2018 roku. GOLDEN GRASS spodoba się nie tylko fanom wymienionych wyżej klasyków, ale też miłośnikom takich kapel jak Blues Pills, Maida Vale, Graveyard czy Thin Lizzy.
https://thegoldengrass.bandcamp.com/

THE HOWLING EYE (stoner, psychedelic, funk / Bydgoszcz)
https://www.facebook.com/thehowlingeye/
The Howling Eye to stoner rockowe trio łączące pustynną energię z funkowymi rytmami i kosmicznymi improwizacjami. Zainspirowany przez ciężkie riffy Sleep, wokale All Them Witches i przeszywające brzmienie gitary Jimiego Hendrixa zespół eksperymentuje ze stoner rockiem, łącząc w nim elementy p-funku i rocka progresywnego.
https://thehowlingeye.bandcamp.com/

SZCZEGÓŁY:
Data: 27 marca 2019, godz. 19:00
Miejsce: Dwa Światy – ul. Ducha Św. 10/12, Toruń
Bilety: 25 PLN – przedsprzedaż / 30 PLN – w dniu

Wydarzenie Facebooku

Wedge i The Golden Grass zagrają też:

Wedge + The Golden Grass / 28.03.2019 / Warszawa

Wedge + The Golden Grass / 29.03.2019 / Kraków

Wedge + The Golden Grass / 30.03.2019 / Poznań