RusT z trzecim klipem promującym „Night Will Fall”

Dziesięć miesięcy po premierze płyty, zespół RusT prezentuje trzeci klip promujący album „Night Will Fall” – tym razem do utworu „Be Yourself”.

Drugi krążek RusT ukazał się jesienią ubiegłego roku. Jeszcze przed premierą promował go teledysk do singla „Order”, który dotarł do 2. miejsca notowania TurboTop Antyradia. W grudniu uzupełniła go animacja do „Balloon”, a w poniedziałek światło dzienne ujrzał obraz do utworu numer 6. na płycie, „Be Yourself”. 

RUST – BE YOURSELF (TELEDYSK)

– To dla mnie najbardziej pozytywny, dający największego „kopa” numer z całej płyty. Uwielbiam go! – przyznaje wokalista Michu Przybylski. – Cenię go za energię i „beach boysowy” klimat, ale przede wszystkim za bezpośrednie przesłanie – dodaje.

W teledysku Michu wciela się w rolę kierowcy taksówki (nie byle jakiej, bo przeszło pięćdziesięcioletniego Jaguara), a kolejni podróżni – pod wpływem „Be Yourself” – objawiają swoje prawdziwe „ja”.

– Żyjemy w naprawdę zwariowanych czasach, gdzie uczucia, relacje międzyludzkie oraz szacunek do otaczającego nas świata są coraz bardziej bagatelizowane – wyjaśnia. – Pęd, nadprodukcja, ogrom informacji i bodźców, których nie jesteśmy w stanie na dłuższą metę przyswajać doprowadza mimowolnie do frustracji i rozgoryczenia. Mam wrażenie, że ten wyścig szczurów to główny czynnik, który pcha ludzi do zakładania „masek”. „Be Yourself” to opowieść o prawdziwym szczęściu i obnażeniu swojej osobowości – dodaje.

RusT debiutował w 2014 roku albumem „White Fog”. Grupa, której brzmienie nawiązuje do tradycji rocka lat 60. i 70., nadając mu przy tym świeży powiew współczesności, jest laureatem Jarocin Festiwal, Eliminacji do Przystanku Woodstock, legendarnej Muzycznej Jesieni w Grodkowie czy Eliminacji do Pol’and’Rock Festival, a także jedynym polskim zespołem zakwalifikowanym do MTV Europen Music Awards w Belfaście, gdzie dotarł do finałowej czwórki międzynarodowej stawki artystów.

Poznańska grupa ma na koncie występy m.in. na Orange Warsaw Festival i Masters of Rock w Czechach, na przestrzeni lat dzieląc scenę z takimi zespołami jak Judas Priest, Airbourne, MUSE., Triggerfinger, Rival Sons i Blues Pills.