SABATON PREZENTUJE NOWY SINGIEL

Szwedzi z Sabaton prezentują trzeci singiel ze swojej nowej płyty, utwór zatytułowany „The Unkillable Soldier”.

Video można zobaczyć pod tym linkiem:

O utworze mówi basista Pär Sundström:

„Historia sir Adriana Carton De Wiarta jest niejako odwzorowaniem historii Sabaton na wielu płaszczyznach, ale przede wszystkim dlatego, że nigdy się nie poddał, pomimo iż często „sypano mu piaskiem w oczy”. Urzekło nas życie tej bardzo interesującej postaci, która była autentycznie zafascynowana wojną”.

01. Sarajevo
02. Stormtroopers
03. Dreadnought
04. The Unkillable Soldier
05. Soldier Of Heaven
06. Hellfighters
07. Race To The Sea
08. Lady Of The Dark
09. The Valley Of Death
10. Christmas Truce
11. Versailles

Sabaton to pięcioosobowy zespół z Falun w Szwecji. Od momentu powstania w 1999 roku, Sabaton osiągnął poczwórną platynę jeśli chodzi o sprzedaż płyt oraz zagrał niezliczoną ilość koncertów w ponad pięćdziesięciu krajach. Dziewiąty studyjny album zespołu, „The Great War”, wydany 19 lipca 2019 roku, to album koncepcyjny, który oddaje złowrogi klimat I Wojny Światowej. Po wydaniu albumu zespół ruszył w trasę „The Great Tour”, występując na najważniejszych europejskich festiwalach (w tym na Mystic Festival), a także w Ameryce Północnej.

Album „The War To End All Wars” ukaże się 4 marca 2022. Jest do nabycia w kilku formatach, w tym na białej kasecie magnetofonowej oraz na czerwonym winylu, które to dostępne są tylko i wyłącznie na stronie Mystic.pl