Samael w Krakowie: Nowa data koncertu

Grupa wystąpi w Polsce w terminie 9 października 2022 roku.

Jesienna trasa koncertowa zespołu została przełożona ze względów bezpieczeństwa. Samael wystąpi 9 października 2022 roku w krakowskim klubie Kwadrat. Gościnnie, w roli supportu Szwajcarów, usłyszymy grupę Diabolical.

W związku z powyższą zmianą, dokonywanie zwrotów i wymian wejściówek jest już możliwe w miejscu ich zakupu. Wszystkie zakupione dotychczas bilety zachowują swoją ważność w nowym terminie koncertu! 

Bilety na koncert są nadal dostępne na: SKLEP KNOCKOUT (druki kolekcjonerskie) 

Przypominamy! Nie musisz drukować biletu – przy wejściu na koncert możesz okazać kod kreskowy na ekranie telefonu.

SAMAEL (Szwajcaria) black metal, później industrial/metal symfoniczny:

Powstały w 1987 roku w szwajcarskim Sion z inicjatywy braci Michela (Vorph) i Alexandre’a (Xy) Locherów zespół Samael, dzięki takim materiałom jak EP-ka „Medieval Prophecy” i debiutancki album „Worship Him”, tworzył podstawy europejskiego black metalu. Później jednak od takiego grania formacja całkowicie odeszła, oddając się w objęcia bardziej industrialnych klimatów. Związek z bardziej elektroniczną twarzą metalu trwa do dziś.

Samael i Polska to związek udany, trwający przeszło trzy dekady, a rozpoczęty między innymi niezapomnianymi koncertami, choćby na festiwalu „Sthrashydło”, kiedy zespół tworzyli tylko bracia. Parę lat po tej wizycie, w roku 1994, ukazał się album „Ceremony Of Opposities”, który był przedsmakiem dzieła, które wyznaczyło stylistykę Samael na kolejne lata, czyli genialny „Passage” z roku 1996 wyprodukowany przez Waldemara Sorychtę. W roku 2017 grupa zakończyła współpracę z wytwórnią Nuclear Blast i otworzyła nowy rozdział, wydając album „Hegemony” z logo austriackiej Napalm Records. Był to ostatni materiał, na którym zagrał wieloletni gitarzysta Makro. Jego obowiązki przejął basista Drop, a posadę gitarzysty basowego przyznano niejakiemu Alesowi (Ales Campanelli).

DIABOLICAL (Szwecja) death/black metal:

W świętowaniu ćwierćwiecza kultowego albumu „Passage” Szwajcarów z Samael będą wspierać na trasie Szwedzi z Diabolical, zespół, który narodził się w 1998 roku. Sztokholmska grupa eksploruje ciemne strony ludzkiej natury, w tym te bliskie diabelstwu i piekłu.

Kapela przedstawiana jest jako wykonawca z pogranicza death i black metalu. Taka hybryda nie wyczerpuje jednak stylu granej przez nią muzyki, gdyż słychać w niej także elementy industrial metalu, metalu symfonicznego i mrocznego rocka. Lekki koszmar dla gatunkowych szalikowców. Główną postacią kapeli jest gitarzysta i wokalista Sverker Widgren, którego fani śmierć metalu made in Sweden, z pewnością kojarzą z zespołu Centinex. W Diabolical dżentelmen ów ma trzech współpracowników, którymi są: Carl Stjärnlöv (gitara, wokal; kiedyś grał w Devian, który założył znany z Marduk Legion), Dan Darforth (gitara basowa, wokal) oraz Jonathan Persson (perkusja). Od 2019 roku zespół współpracuje z norweską Indie Recordings i jej nakładem wydał album „Eclipse”.

– WWW
– FACEBOOK

Zagrają:
SAMAEL (Szwajcaria) black metal, później industrial/metal symfoniczny
+
Diabolical (Szwecja) death/black metal

Kiedy: 9 października (niedziela) 2022
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
– SKLEP KNOCKOUT (druki kolekcjonerskie)
– SKLEP eBILET


Zagrają:
SAMAEL (Szwajcaria) black metal, później industrial/metal symfoniczny
+
Diabolical (Szwecja) death/black metal

Kiedy: 9 października (niedziela) 2022
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
– SKLEP KNOCKOUT (druki kolekcjonerskie)
– SKLEP eBILET