Slimboy i Waltari wystąpią przed Dog Eat Dog

W roli supportu Dog Eat Dog na koncertach w Polsce zaprezentują się grupy Slimboy oraz Waltari! 

Slimboy to rockowe trio, które powstało w szwajcarskiej Bazylei. Już wkrótce zespół będzie świętować premierę swojej najnowszej EP. Wydawnictwo „Hopeless & Addicted” ukaże się 30 sierpnia nakładem Ambulance Recordings

Zespół Waltari pochodzi z Finlandii, a ich ostatnim, czternastym już wydawnictwem jest album„You Are Waltari” z 2015 roku. Płytę wydała niemiecka wytwórnia Rodeostar Records

Przypominamy, że zespół Dog Eat Dog świętuje w tym roku 25-lecie albumu „All Boro Kings” i wykona z tej okazji specjalny set, składający się głównie z utworów z powyższej płyty. Ponadto, występ zespołu w Bielsku-Białej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, więc zalecamy nie zwlekać dłużej z zakupem biletów! 

Dog Eat Dog wraz ze Slimboy oraz Waltari wystąpią 3 października w warszawskim klubieProgresja oraz 4 października w klubie Rude Boy, w Bielsku-Białej. 

Bilety na koncerty dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net

DOG EAT DOG (USA) rap metal, funk, hardcore punk: 

Kapitalny groove, optymizm i zaraźliwą energię na koncertach ma w ofercie pochodząca z New Jersey załoga Dog Eat Dog. Oferta nie zmienia się od 1990 roku, kiedy zespół powstał. Obecny podstawowy skład kapeli to: John Connor (wokal), Dave Neabore (gitara basowa, chórki), Brandon Finley (perkusja) i Roger Haemmerli (gitara). Na koncercie zespół powiększa się o jeszcze kilku muzyków, w tym oczywiście o saksofonistę. 

Dog Eat Dog nagrywa rzadko. Duża płyta „Walk With Me” (ze świetnym wakacyjnym hitem „Summertime”) to rok 2006, a w 2017 roku ukazała się czteroutworowa EP-ka „Brand New Breed”. Na koncie grupa ma jednak dzieło wielkopomne, debiutancki album „All Boro Kings” z 1994 roku. Amerykanie fantastycznie zmieszali tu metal, hard core, rap, a dzięki sekcji dęciaków trwającą nieco ponad 35 minut całość doprawiono soulowo-funkowym klimatem. Z tej płyty pochodzi kawałek „No Fronts”, największy hit kapeli. Mikstura spodobała się, a na świecie rozeszło się ponad 600 tys. kopii albumu. 

W Polsce Dog Eat Dog bywa regularnie i zawsze zostawia po sobie niezapomniane wrażenie. Niektóre z tych polskich występów z pewnością na trwałe zapiszą się w historii grupy. Choćby ten z 2011 na Przystanku Woodstock przed kilkuset tysiącami szalejących fanów. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Mucky Pup, Murphy’s Law, Biohazard… 

Facebook Dog Eat Dog

SLIMBOY (Szwajcaria) punk rock, rock alternatywny: 

Dość rzadko mówi się o Szwajcarii w kontekście zespołów punkowych i alternatywnych, co nie znaczy, że nie ma w tym pięknym kraju godnych uwagi formacji, które poruszają się po tych obszarach. Jedną z nich jest powstałe na początku XXI wieku w Bazylei trio Slimboy. 

W rodzinnym mieście Rogera Federera panowie Joel Bader (wokal, gitara basowa), Silvio Spadino (perkusja) i Tristan Meier (gitara) postanowili tworzyć muzykę z ważnym społecznie przekazem, a do tego niepozbawioną energii połączonej z melodią. Wyszło całkiem nieźle, bo panowie zjechali z koncertami kawał świata, a do tego mieli okazję nagrywać w USA. Mieli wprawdzie siedmioletnią pauzę w działalności, ale powrócili w wielkim stylu w 2016 roku. Rok później pojawił się ciekawy i niezwykle dojrzały album „Sail On Sailor”, a po nim Szwajcarzy nagrali „Hopeless & Addicted”. 

Slimboy świetnie porusza się na granicach punka, alternatywy, popu, a nawet metalu. Jeżeli ktoś ceni dokonania Green Day, Blink-182, Simple Plan, czy The Ataris, warto, aby sprawdził również, co do zaproponowania ma trójka Szwajcarów. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Green Day, Blink-182, The Ataris… 

Facebook Slimboy

WALTARI (Finlandia) rock alternatywny, progresywny metal: 

Mika Waltari był światowej sławy fińskim pisarzem, który sławę zdobył jako autor znakomitych powieści historycznych. Zawarł w nich wiele porywających historii i niesamowitych przygód. Wspaniałą przygodą jest również zmierzenie się z dyskografią istniejącego od 1986 roku zespołu, którego nazwa jest zarazem nazwiskiem pisarza. 

Ujęcie tego, co gra w Waltari w paru słowach, jest zadaniem ogromnie trudnym. Bo kapela założona przez gitarzystę Jariota Lehtinena i wokalistę Kärtsy’ego Hatakkę (również klawisze i programowanie) nie uznaje pojęcia „granica”. Nie jest dla kapeli z Helsinek problemem połączenie na jednej płycie punka, heavy metalu, hip-hopu, techno, industrialu, thrashu, czy death metalu. Panowie mają otwarte głowy, kapitalne umiejętności i wielką wyobraźnię. 

Nagrywają i koncertują od lat stosunkowo rzadko, choćby dlatego, że Sami Yli-Sirniö jest bardzo zajęty jako gitarzysta Kreator. Kiedy jednak Waltari bierze się do pracy (czytaj, nagrywania i koncertowania) warto mieć oczy i uszy otwarte, bo to wykonawca, który plamy nie daje w żadnej sytuacji. Na koncie zespołu jest kilkanaście płyt, a na każdej z nich znaleźć można muzykę nietuzinkową, nieprzewidywalną. Jeśli słowa Was nie przekonują, sprawdźcie sobie, chociażby genialny album „Space Avenue” z 1997 roku albo o dwa lata młodszy od niego materiał „Radium Round”. Z pewnością się nie zawiedziecie. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Mr. Bungle, Freak Kitchen, Infectious Grooves… 

Oficjalna strona Waltari

Facebook Waltari

Zagrają: 
DOG EAT DOG (USA) rap metal, funk, hardcore punk

Slimboy (Szwajcaria) punk rock, rock alternatywny 
Waltari (Finlandia) rock alternatywny, progresywny metal

Kiedy: 3 października (czwartek) 2019
Gdzie: Warszawa @ Progresja, Fort Wola 22
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions 

Kiedy: 4 października (piątek) 2019
Gdzie: Bielsko-Biała @ Rude Boy, ul. 1 Maja 20
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions 

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie) 
https://www.eventim.pl