Uada i Winterfylleth zagrają dwa kwietniowe koncerty w Polsce

Grupy przyjadą do Gdańska i Warszawy w ramach „Retraversing The Void European Tour 2022”.

Zespoły ruszą we wspólną trasę koncertową, by promować swoje najnowsze wydawnictwa! W 2020 roku ukazała się zarówno trzecia płyta Uada – „Djinn” (Eisenwald), jak i siódmy album Winterfylleth – „The Reckoning Dawn” (Candlelight Records).

Uada i Winterfylleth wystąpią kolejno: 7 kwietnia w gdańskim Drizzly Grizzly, a następnie 8 kwietnia w klubie Hydrozagadka w Warszawie. Gościem specjalnym zespołów będzie duński multiinstrumentalista występujący pod nazwą Afsky.

Bilety na koncerty będą dostępne w sprzedaży tutaj oraz tutaj (Gdańsk) już od piątku, 12 listopada (10:00)

UADA (USA) black metal:

Uada (po łacinie „nawiedzony”) powstała w 2014 roku i od razu undergroundowe media określiły Amerykanów nadzieją black metalu.

Zespół dał ku temu powody, wspaniale łącząc w muzyce ciężar i melodyjność Dissection, epickość i mistyczność Absu oraz brutalność i wściekłość wczesnych produkcji Gorgoroth, czy Darkthrone. Hymny pochwalne pod adresem Uada płynęły nie tylko z mediów i od fanów, lecz również lokalnych muzyków, wśród nich legendarnego Johna Haughma (eks-Agalloch, Pillorian). Rdzeń kapeli pozostaje niezmienny i stanowią go gitarzysta James Sloan oraz wokalista i gitarzysta Jake Superchi. Od 2019 roku wspomaga ich basista Nate Verschoor, a rok później dołączył bębniarz Elijah Losch.

 FACEBOOK

WINTERFYLLETH (Wielka Brytania) black metal:

Powstały w 2007 roku kwintet posiadł nie byle jaką sztukę, bo potrafi tworzyć naprawdę rozbudowane albumy, które ani przez chwilę się nie nudzą.

Jako inspiracja dla Winterfylleth wymieniane są także nieistniejący już amerykański Agalloch, a także Primordial. Anglicy również tworzą utwory pełne mistycyzmu, mroku, z pewną domieszką folku podanej na blackowym fundamencie. W warstwie lirycznej dużo jest u Winterfylleth nawiązań do historii Wielkiej Brytanii, do brytyjskiej literatury, do mitów i legend. W 2020 roku kapela wypuściła wysoko oceniony siódmy album „The Reckoning Dawn”. Kto nie miał okazji posłuchać, niech szybko nadrobi tę zaległość.

 FACEBOOK

AFSKY (Dania) black metal:

Multiinstrumentalista Ole Pedersen Luk kryje się za nazwą Afsky. Swój jednoosobowy zespół/projekt założył w Kopenhadze w 2015 roku.

Duńczyk proponuje dość epicki, atmosferyczny, surowo brzmiący black metal z tekstami po duńsku, w którym znajduje się także miejsce na klimatyczne, folkowe i akustyczne wstawki. W 2020 roku Ole wydał drugi duży album, zatytułowany „Ofte jeg drømmer mig død” (tł. Często śnię, że jestem martwy). Muzyka Afsky powinna przypaść do gustu wielbicielom wczesnej twórczości niejakiego Vikernesa, Wolves In The Throne Room, Saor, czy Drudkh.

– FACEBOOK

Zagrają:
UADA (USA) black metal
WINTERFYLLETH (Wielka Brytania) black metal
+
Afsky (Dania) black metal

Kiedy: 7 kwietnia (czwartek) 2022
Gdzie: Gdańsk @ Drizzly Grizzly, ul. Elektryków 1
Bilety: 99 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Drizzly Grizzly

Kiedy: 8 kwietnia (piątek) 2022
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 99 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety będą dostępne od piątku, 12 listopada (10:00) na:
– SKLEP KNOCK OUT
– SKLEP DRIZZLY GRIZZLY