Warbringer i Evil invaders zagrają dwa koncerty w Polsce. W roli supportu wystąpi Schizophrenia.

Czy to znowu lata 80.? Nie, to trzy utalentowane grupy wskrzeszające ducha siarczystego thrashu!

Thrash metal wciąż bucha gniewem. Promujące tegoroczne “Shattering Reflection” Evil Invaders miesza go ze speed metalem, Warbringer na już dwuletnim “Weapons of Tomorrow” poszukuje idealnego destylatu prog-thrashu. Supportująca ich Schizophrenia wydała w tym roku “Recollections of the Insane”, gdzie thrash mówi jednym głosem z death metalem. Ta trójka zaprezentuje się odpowiednio: 3 kwietnia w Warszawie i 4 kwietnia w Krakowie, a Wy nie możecie tego przegapić!

WARBRINGER

(USA) thrash metal:


Thrash to gatunek sprawiający młodzieńczą frajdę, zachęcający do zabawy i porażający wściekłą energią każdego, kto zetknie się z nim choć raz, ale także przestrzeń do ambitnych poszukiwań. Warbringer zaczynali tak, jak nakazywała biblia gatunku: komiksowa okładka, pęd przed siebie i maksimum energii. Z czasem jednak Amerykanie dorzucali do swojej mikstury więcej elementów, a ich thrash nie tracił na sile, lecz zyskiwał na ciekawości. Tutaj wrzucili progresywną wstawke, gdzieś indziej stanęli jedną nogą w przepastnej czeluści death metalu – maksymalnie otwarta głowa przy wierności gatunku. Oni nigdy nie wyrzeką się korzeni, lecz zawsze z chęcią urozmaicą je czymś nowym. “Weapons of Tomorrow” z 2020 roku potwierdza to najlepiej, jak się da. Ten nurt może mieć różne etapy popularności, ale nie umrze nigdy. Warbringer udowadnia, że czasy się zmieniają, lecz ekran z “Bonded by Blood” i nieskazitelnie hi-topy zawsze będą w cenie.

FACEBOOK

EVIL INVADERS

(Belgia) thrash metal:

Już od debiutanckiego “Pulses of Pleasure” muzycy zaskarbili sympatię młodocianych thrasherów, bo grają tak autentycznie i żarliwie, jakby jutra miało nie być. Gdybyście nie widzieli ich zdjęć, można by pomyśleć, że ci kolesie zasuwają w dżinsowych katanach oblepionych naszywkami dzień w dzień – nawet podczas uroczystości rodzinnych! Mimo wszystko żarty na bok: Evil Invaders to ten thrash, który wszyscy pokochaliśmy. Są w nim melodyjne solówki, jest pokonywanie prędkości światła i liczne aluzje heavymetalowe. Nie możecie tego przegapić, jeśli znacie debiut Vio-Lence na wyrywki, a dyskografię Agent Steel puszczacie co noc do snu.

FACEBOOK

SCHIZOPHRENIA

(Belgia) death metal, thrash metal:


Tegoroczni debiutanci ze Schizophrenii skupiają się na tym wycinku lat 80., gdy death metal powoli formował swoją definicję, dlatego rozpierała go fermentująca żółć i chęć zniszczenia wszystkiego w promieniu kilometra. Mówiąc bardziej obrazowo: wyobraźcie sobie, jakby przy piwku spotkały się Pestilence z “Consuming Impulse” i najwcześniejsze Morbid Angel, a zza baru podglądałoby je Death na etapie “Leprosy”. Schizophrenia siecze bez ustanku, a “Recollections of the Insane” zmiata z planszy bez pytań i zbędnego tłumaczenia się.

FACEBOOK

Wystąpi:
WARBRINGER (USA) thrash metal
EVIL INVADERS (Belgia) thrash metal
+
Schizophrenia (Belgia) death metal, thrash metal

Kiedy: 3 kwietnia (poniedziałek) 2023
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 4 kwietnia (wtorek) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna12
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety są już dostępne na:
SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)