Wedge i The Golden Grass na 4 koncertach w Polsce

Piranha Tourbooking, przy współpracy z I did it: one man booking agency , Wild West Booking, Soulstone Gathering , zaprasza na pokład muzycznego wehikułu czasu, którym cofniemy się do kolorowych lat 60 i 70!

Wehikuł czasu odwiedzi:

27.03.2019 Klub Dwa Światy w Toruniu
28.03.2019 Klub Chmury w Warszawie
29.03.2019 Klub Alchemia w Krakowie
30.03.2019 Klub Pod Minogą w Poznaniu

WEDGE (retro, rock&roll, garage, stoner, heavy psych / Niemcy)

Berlińskie trio zaprezentowało się polskiej publiczności m.in na sztandarowej polskiej imprezie stonerowej – Red Smoke Festival, jednak daleko im do typowego, pustynnego grania. WEDGE bliżej do kwiecistej łąki, po której spacerujesz w dzwonach i lenonkach. Zespół dodaje bowiem do swojej muzyki inspiracje zaczerpnięte z hard rocka lat 60 i 70, odrobinę psychodeli oraz garażowego brzmienia, co usłyszeć można na dwóch wydanych dotychczas albumach. Drugi z nich – „Killing Tongue” – wydany został w 2018 roku i właśnie ten album promować będa na koncercie w Toruniu, chociaż utworów z debiutanckiego „Wedge” też na pewno nie zabraknie.
http://www.wedgeband.com/
https://wedgeband.bandcamp.com/

THE GOLDEN GRASS (heavy blues, retro, hard rock, rock&roll, psychodelic, boogie / USA)
Trio z Brooklynu jak mało kto potrafi wskrzesić ducha starego, dobrego rock’n’rolla z przełomu lat 60/70. W ich twórczości słychać zarówno bluesowe zagrywki w stylu Led Zeppelin, harmonie, których nie powstydziliby sie Beatlesi, jak i psychodeliczne odjazdy inspirowane twórczością The Doors. Do tego brzmią jakby pochodzili nie z Nowego Jorku, a gdzieś ze słonecznego San Francisco i tworzyli od późnych lat 60., a nie od 2013 roku, jak rzeczywiście ma to miejsce. Na koncie mają 3 świetne albumy przepełnione bujającymi, rock’n’rollowymi hitami, z czego ostatni „Absolutely” wydany został w 2018 roku. GOLDEN GRASS spodoba się nie tylko fanom wymienionych wyżej klasyków, ale też miłośnikom takich kapel jak Blues Pills, Maida Vale, Graveyard czy Thin Lizzy.
https://thegoldengrass.bandcamp.com/