Weedpecker wraca do Gdańska

Jedna z najciekawszych kapel z pogranicza stoner rocka i rocka psychodelicznego, Weedpecker, zakończywszy europejską trasę, wpadnie po raz pierwszy od kilku lat do Gdańska. Zespół wystąpi w Wydziale Remontowym 23 czerwca, a towarzyszyć mu będzie arcyciekawy aleph א.

Weedpecker

Weedpecker to europejska albo i światowa czołówka pośród kolorowych dźwiękowych faktur, relaksu i psychodelii, a jednocześnie jeden z najbardziej cenionych zespołów, jakie zrodziła polska scena stonera i okolic. Albumy Weedpecker z jednej strony doskonale pokazują progres i ewolucję grupy, a z drugiej niezmiennie niezwykłą kreatywność i umiejętność plecenia świetnych faktur muzycznych i budowania niepowtarzalnego klimatu. Ostatni krążek grupy, „IV: The Stream of Forgotten Thoughts” wydany przed dwoma laty, to znakomity album na letni chill.

Dlatego właśnie warto świętować początek lata z Weedpecker. Będzie ku temu okazja w Gdańsku. Grupa, która właśnie wróciła z europejskiej trasy, podczas której występowała m.in. na cenionych festiwalach Heavy Psych Sounds Fest we włoskiej Bolonii czy londyńskim Desertfeście, zagra w klubie Wydział Remontowy w piątek 23 czerwca, czyli dokładnie trzeciego dnia tegorocznego kalendarzowego lata, a jednocześnie W PIERWSZY PIĄTEK LATA 2023.

Bandcamp Weedpecker

Facebook Weedpecker

aleph א

Na scenie w Wydziale Remontowym Weedpecker towarzyszyć będą urwisy z trójmiejskiego aleph א. Zespół ten niezmiennie od kilku lat wywołuje ochy i achy publiczności i zafrasowane spojrzenia krytyków muzycznych. To zaskakująca, różnorodna mieszanka muzyczna, w której znajdziecie wszystko począwszy od progresji na sludge skończywszy. Jednego można być po aleph א pewnym – nikt nie zostaje w stosunku do ich muzyki obojętnym.

Bandcamp Aleph x

Facebook Aleph x

Weedpecker, aleph א | Gdańsk, Wydział Remontowy, 23 czerwca 2023

Bilety: 60 zł (płatne na bramce)

Organizator: Leave No One Behind Booking