Wij w nowym singlu mierzy się z legendą o Porońcu

Na dwa tygodnie przed premierą swojego nowego albumu, Wij dzieli się trzecim i ostatnim singlem, tym razem mierząc się ze słowiańską legendą o Porońcu! Premiera albumu “Przestwór” zaplanowana jest na 15 grudnia nakładem wytwórni Piranha Music

POSŁUCHAJ:

Tuja Szmaragd: “Rockowy hit o jednej z najpaskudniejszych polskich legend. Poroniec, zatrzymywany w naszym ludzkim wymiarze mocą ludowych rytuałów, sieje spustoszenie wokół domostwa rodziny, która go nimi pęta. Pod płaszczykiem słowiańskich podań aż wrze od emocji: ktoś tu nie prosił się na ten świat, komuś nie w smak na nim pozostawać, ktoś tym sposobem rozlicza się ze swoją stworzycielką”.

ZAMÓW PŁYTĘ W PREORDERZE

“Przestwór” powstawał w dużej mierze korespondencyjnie i z niemałą dozą perypetii. Warto było jednak powalczyć o efekty. Zestaw dziewięciu autorskich numerów od początku był planowany jako album, jest opracowany i przemyślany dokładniej, niż poprzednie wydawnictwa. Łańcuch pokarmowy w przypadku większości kompozycji przedstawiał się następująco: Palec daje bazę gitarową, Tuja opracowuje koncepcję melodyczną i liryczną, ostateczny charakter nadaje perkusja. Instrumenty zostały nagrane w Santa Studio (Haldor Gunberg, Mikołaj Kiciak), wokale w Mustache Ministry (Marcin Klimczak), całość zmiksował Haldor Grunberg z Satanic Audio. Coraz mniej usłyszycie tu lat 70., które mocno rysowały się jeszcze na albumie “Dziwidło”. Słychać tu znacznie bardziej eklektyczne inspiracje, ale brzmienie jest spójne i organicznie “wijowe”.

WIJ W SIECI:

www.facebook.com/wijrock

www.instagram.com/wij_rock/