Włoska Kalidia zagra jako support na grudniowym koncercie Majestica

Na występ w ramach „The Christmas Carol Tour 2021” zapraszamy już 23 grudnia do krakowskiego klubu Kwadrat!

Kalidia to toskański kwartet wykonujący symfoniczny power metal. Zespół z niezwykle utalentowaną wokalistką – Nicolettą Rosellini na czele, pracuje obecnie nad trzecim albumem studyjnym, a już w grudniu tego roku zaprezentuje się w Polsce jako gość grupy Majestica.

Bilety na koncert są nadal dostępne tutaj (druki kolekcjonerskie)

MAJESTICA

(Szwecja) symfoniczny power metal:

Wokalistę grupy – Tommy’ego Johanssona doskonale znają fani Sabaton, bo jest także gitarzystą tej niezwykle popularnej u nas formacji. Majestica to kwartet, który wcześniej nosił nazwę ReinXeed.

Z Tommy’m w roli lidera, w grupie są dwaj muzycy, którzy współpracowali z Johanssonem pod tym szyldem, basista Chris David i gitarzysta Alex Oriz. Skład uzupełnia bębniarz Joel Kollberg. Panowie wykonują power metal z symfonicznym sznytem. W pandemicznym 2020 roku ukazała się płyta grupy „A Christmas Carol”, tematycznie oparta na prozie Charlesa Dickensa.

WWW
FACEBOOK

KALIDIA

(Włochy) symfoniczny power metal:

Włoska formacja Kalidia powstała w 2010 roku. Trzon zespołu stanowią gitarzysta Federico Paolini oraz obdarzona pięknym głosem Nicoletta Rosellini. Kwartet uzupełniają basista Roberto Donati i perkusista Dario Gozzi. Kalidia to przedstawiciel nasyconego w dużym stopniu pięknymi melodiami, chórami, orkiestracjami power metalu.

Styl kapeli nakreślony został już na debiutanckiej EP-ce z 2012 roku i poza detalami brzmieniowymi pozostaje niezmienny. Na uwagę poza partiami gitary i szybującymi klawiszami zasługuje na pewno wokal Nicoletty, która operuje głosem w sposób niezwykle wyważony, oszczędny, nadając muzyce Kalidii posmaku tajemniczości. W 2021 roku Kalidia przygotowała dla fanów prezent w postaci na nowo nagranego debiutanckiego albumu „Lies’ Device”, oryginalnie wydanego w 2014 roku.

WWW
FACEBOOK

Zagrają:
MAJESTICA (Szwecja) symfoniczny power metal
+
Kalidia (Włochy) symfoniczny power metal

Kiedy: 23 grudnia (czwartek) 2021
Gdzie: Kraków @ Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 85 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
– SKLEP KNOCKOUT (druki kolekcjonerskie)
– eBILET