Xentrix wystąpi w Krakowie

Brytyjska grupa zaprezentuje się w Polsce wiosną nadchodzącego roku!

Xentrix wystąpi 20 kwietnia 2021 roku w krakowskim klubie Zaścianek, w ramach trasy koncertowej „Re-infecting Europe 2021”. Zespół będzie promować swój najnowszy album „Bury The Pain”, który wydał za pośrednictwem wytwórni Listenable Records.

Bilety na koncert są już dostępne tutaj.

XENTRIX (Wielka Brytania) thrash metal:

Kiedy thrash metal rządził w drugiej połowie lat 80. XX wieku, epicentrum tych rządów znajdowało się na zachodnim wybrzeżu USA. Thrash miał jednak również swoich godnych europejskich przedstawicieli. Angielski Xentrix był jednym z nich. Kapela narodziła się w 1988 roku i dość szybko podpisała papiery z Roadrunner Records. Mocny, techniczny thrash Anglików przypadł do gustu fanom nie tylko na Wyspach.

Dzięki albumom „Shattered Existence” i „For Whose Advantage?” Xentrix odcisnął piętno na europejskim thrashu, w czym pomogły też trasy z Sabbat i Annihilator oraz stacja MTV. Kapela popełniła też świetną przeróbkę głównej piosenki z filmu „Ghostbusters” przy okazji dopuszczając się jednak bezprawnego wykorzystania motywu wizualnego na singlu. Szczęśliwie bez poważnych konsekwencji. W jego obecnym wcieleniu są dwaj muzycy pamiętający początki zespołu – gitarzysta Kristian „Stan” Havard i perkusista Dennis Gasser. W 2019 roku Xentrix wydał piąty album „Bury The Pain”.

Oficjalna strona Xentrix

Facebook Xentrix

Zagrają:
XENTRIX (Wielka Brytania) thrash metal

Kiedy: 20 kwietnia (wtorek) 2021
Gdzie: Kraków @ Zaścianek, Rostafińskiego 4
Bilety: 85 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne już na:
– SKLEP KNOCKOUT (druki kolekcjonerskie)