Za tydzień na Mystic Festiwalu: Dzień pierwszy

Czwartek, 2 czerwca, to już Mystic Festival grający pełną parą – na pięć scen i jedno kino. Ucztą dla ucha będzie koncert Opeth, Mastodon was zdepcze, Katatonia zasmuci, a Heilung oszołomią mrocznym rytuałem.

W czwartek Sabbath Stage pod opiekę biorą nasi przyjaciele z Napalm Events. Ich propozycja to duńskie (0) i Konvent, penetrujące obrzeża black, doom i post-metalu oraz Norwedzy z Dwaal, piorący na scenie doomowe i sludge’owe brudy. Zagra również nasz rodzimy Mentor, czyli black’n’roll na gołe pięści.

Desert Stage to może nie jest ogromna scena, ale wielkie zagwarantuje wam przygody. 2 czerwca rozpoczną się koncertem Neon Mud, maczającego doomowe i stonerowe brzmienia w cuchnącym, sludge’owym sosie. Riffy Major Kong to stoner/doomowe ciężary i zarazem dalekie kosmiczne loty. Dead Lord są ze Szwecji i z lat 70. zarazem – trudno uwierzyć, że ktoś dzisiaj potrafi tak czuć klasycznego hard rocka à la Thin Lizzy czy Nazareth. Wreszcie The Picturebooks, których blues rock brzmi jak podróż chopperem przez amerykańskie Południe w niekończące się, zbyt suche lato.

Sceną Shrine tego dnia rządzić będzie kobiecość, ucieleśniona w skrajnie odmiennych stylistycznie projektach. Będzie to zderzający hardcore’ową wściekłość z postrockowym rozmachem Brutus, ponury, ale też kipiący emocjami postmetalowy GGGOLDDD, transowi, eteryczni, a przy tym bezgranicznie oddani ciemności (Dolch), gothic-punkowa Maggot Heart, a także OvO, beztrosko pławiący się w brudzie i hałasie.

Park Stage otworzy koncert poznańskiej grupy Comepass, która wygrała tegoroczną edycję konkursu Road To Mystic. Po nich przyjdzie kolej na Kvelertak, a to koncertowe bestie. Dobrze, że Stocznia wytrzymała już niejeden sztorm, bo scena będzie jeszcze potrzebna wizjonerom z Baroness, szamanom z Heilung i ponurakom z Katatonii.

Main Stage to waga ciężka i tego dnia pierwsze ciosy wyprowadzą Szkoci z groovemetalowego Bleed From Within. Poprawią po nich Malevolence, brytyjscy chuligani, dokazujący na styku hardcore i thrashu. Mastodon to już legenda, nie trzeba przedstawiać amerykańskich mistrzów riffów, co ukręcają łby, podobnie jak Szwedów z Opeth, którzy też potrafią znokautować, ale stawiają na finezję i chętnie łączą metal z psychodelicznym progockiem sprzed dekad.

Mało? Nie chcecie jeszcze spać? Dobrze się składa, bo Nightrun87 właśnie rozkręca na Desert Stage srogi after…

Mystic Festival 2022 odbędzie się 2-4 czerwca 2022 roku na ternie Stoczni Gdańskiej. Wystąpią m.in. Judas Priest, Opeth, Mercyful Fate, Killing Joke, Mastodon, Heilung, Saxon, Katatonia, Mayhem, Mgła, Solstafir, Igorrr, Benediction, Baroness, Vader i Kvelertak. Pełny skład wykonawców jest przez cały czas dostępny na naszej stronie: www.mysticfestival.pl

1 czerwca posiadaczy karnetów zapraszamy na Warm Up Day. Usłyszycie kultowe numery Hellhammer w wykonaniu Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, wybór najlepszych hymnów Celtic Frost zaprezentuje Triptykon, a następnie Triptykon z własnym materiałem. W ramach Warm Up Day zobaczycie również koncerty Carcass, Decapitated, Heathen, Gaerea, Urne, Lik, Skeletal Remains i Spectral Wound.

Bilety jednodniowe:
Przedsprzedaż – 299 zł – do wyczerpania lub do dnia poprzedzającego dzień w którym odbywa się koncert
W dniu imprezy – 319 zł

Karnety czterodniowe:
IV pula – 499 zł – do wyczerpania zapasów lub do 31 maja 2022
VIP – 799 zł – do wyczerpania zapasów lub do 1 czerwca 2022

Organizatorem MYSTIC FESTIVAL jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.