Hexvessel na trzech koncertach w Polsce!

Widziani ostatni raz w Polsce na zeszłorocznym Mystic Festival. Teraz trubadurzy fińskich lasów, Hexvessel, wracają z trzema koncertami, promującymi ich najnowsze dzieło, “Polar veil”.

11.12.2023 Poznań, Klub Pod Minogą

12.12.2023 Kraków, Zaścianek

13.12.2023 Warszawa, Hydrozagadka

Bilety w serwisach TicketClub.pl oraz Biletomat.

Hexvessel

Mat McNerney, jeden z najbardziej niespokojnych duchów współczesnego pogranicza rocka i metalu, nie śpi. Swój status potwierdza w tym roku dwukrotnie: wpierw na “Plagueboys”, trzecim albumie Grave Pleasures, a następnie na planowanym na 22 września “Polar veil” Hexvessel. Mając za inspirację jedynie otaczającą go naturę mroźną porą, McNerney, którego znamy również z Beastmilk, The Deathtrip i , napisał “Polar veil” w zupełnej izolacji zimą 2022 r. Skutkiem tego są piosenki, dowodzące jego twórczej siły do odkrywania siebie na nowo i emanujące szamańską transcendencją. Na nowej płycie Hexvessel pojawiają się również takie osobowości jak Chelsea Wolfe i Okoi Jones, lider szwajcarskiego Bölzer.
Czy może zatem być lepszy czas niż grudzień, by mroźny oddech tundry zawładnął polskimi scenami? A może uchylenie tego polarnego welonu będzie dla nas haustem świeżego powietrza?

Facebook Hexvessel

Organizatorami koncertów są Iron Realm Productions oraz Left Hand Sounds.