Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Author & Punisher, Lingua Ignota w Warszawa

24 kw. 2019 / 19:00

PLN
author punisher

Klub Pogłos I Deerhunter Booking serdecznie zapraszają na koncert projektu Author & Punisher, który promuje swój najnowszy album Beastland. Muzyka wesprze amerykański projekt eksperymentalny Lingua Ignota. Koncert odbędzie się 24 kwietnia 2019 roku.

Author & Punisher [USA] [Industrial/ Drone Doom/ Experimental]
https://www.facebook.com/AuthorandPunisher/

Eksperymentalny projekt Tristana Shone’a z San Diego w Kalifornii, muzyka łączącego doom metal z industrialem i dronami, a także konstruktora instrumentów. Studiując rzeźbę na University of California, Shone zaczął budować maszyny dźwiękowe własnego pomysłu, hałaśliwe wynalazki przypominające wyposażenie fabryczne, inspirowane przemysłowym automatyzmem i robotyką. Przy tworzeniu nowych urządzeń i projektów wykorzystał swoje doświadczenia, a aspekty automatyki przemysłowej i robotyki połączył z elementami zupełnie innej optyki, podkreślając… erotyczny wymiar interakcji z instrumentem.

To na cześć nietypowych instrumentów zatytułowany został album „Drone Machines” z 2010 roku, najcięższy i najdłuższy materiał w karierze A&P. Od tamtego czasu muzyk zaczął usprawniać swoje twory, by nadawały się do zabrania w trasę koncertową. Każdy z nich wymaga od wykonawcy włożenia sporego wysiłku fizycznego, czyniąc go częścią zdehumanizowanego procesu mającego oddać za pomocą brzmienia zimnej stali i bezdusznej maszynerii zwątpienie w sens życia. Efektem jego kolejnych eksperymentów były dwa albumy dla Seventh Rule – „Ursus Americanus” z 2012 i „Women & Children” z 2013 roku.

W 2015 roku wpadł pod skrzydła wytwórni Housecore Records należącej do Phila Anselmo, który zajął się także produkcją jego wydawnictwa „Melk En Honing”. Ostatnia produkcja to niespodziewana EP-ka „Pressure Mine” z 2017 roku. W 2018 roku światło dzienne ujrzał nowy, szósty długogrający album A&P, Beastland.

Dla ludzi ceniących sobie takie projekty, jak Godflesh, Swans, czy Einstürzende Neubauten, rzecz obowiązkowa.

LINGUA IGNOTA [USA] [Death Industrial/ Power Electronics/ Experimental]

LINGUA IGNOTA to solowy projekt kompozytorki i performerki Kristin Hayter.
Klasycznie wyszkolona wokalistka, pracuje z różnymi narzędziami i technologią, tworząc gęste utwory iwykorzystując głos z wykorzystaniem technologii lub akustycznie rozszerzonego głosu. Inspiruje się ekstremalnymi formami, takimi jak black metal, energoelektronika i ostre dźwięki, a także muzyką sakralna i liturgiczną. Jej dyskografię zamyka wydane w 2017 roku All Bitches Die, album, który zdobył zarówno uznanie środowiska muzycznego, jak i słuchaczy.

 

 

ZAGRAJĄ

Author & Punisher

Lingua Ignota

Szczegóły

Data:
24 kw. 2019
Czas:
19:00
Koszt:
PLN
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2278357822196767/

Organizator

Deerhunter Booking
Email:
deerhunterbooking@gmail.com?__xts__=
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/pg/deerhunterbooking/

Miejsce

Pogłos
Burakowska 12
Warszawa, Mazowieckie 01-066 Polska
+ Google Map
Telefon:
504 691 435
Strona internetowa:
https://web.facebook.com/klubpoglos/