Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

DESTRÖYER 666, Hour Of Penance, Nocturnal Graves, Inconcessus Lux Lucis w Krakowie

03 lis 2019 / 18:30 - 23:00

PLN
Destroyer 666 koncert

Knock Out Productions prezentuje trzy koncerty Destroyer 666 w Polsce!

Destroyer 666 oraz Hour Of Penance wystąpią jesienią w trzech polskich miastach. Zapraszamy 3 listopada do krakowskiego klubu Kwadrat, 9 listopada do poznańskiego U Bazyla oraz 10 listopada do warszawskiej Proximy. W roli supportów zaprezentują się: Nocturnal Graves oraz Inconcessus Lux Lucis.

Bilety na koncerty w Krakowie i Warszawie już w sprzedaży!

Druki kolekcjonerskie można zakupić na:
 http://sklep.knockoutprod.net
 https://www.eventim.pl

 DESTRÖYER 666 (Australia/Wielka Brytania) black thrash:

Kiedy Deströyer 666 wchodzi na scenę, trzeba przygotować się na śmierć i zniszczenie. Powstała w 1994 roku w Australii horda pod dowództwem K.K. Warsluta nie bawi się w klimaciki i nastrojowe momenty. Są niczym armia orków we „Władcy Pierścieni”, którzy mkną przed siebie przez mroczną krainę pełną zła, za cel mając totalne zniszczenie.

Deströyer 666 swój modus operandi wybrał blisko trzy dekady temu, kiedy K.K. postanowił zrobić coś poza legendarnym Bestial Warslut, którego był członkiem. Niszczyciel miał być początkowo projektem solowym, lecz dość szybko przekształcił się w pełnoprawny zespół, który w ciągu kilkunastu lat, dostarczył światu tak wspaniałe dzieła jak, chociażby „Unchain The Wolves”, „Phoenix Rising”, czy ozdobiony okładką naszego Zbyszka Bielaka „Wildfire”. Grupa wspaniale łączy thrashowy i blackmetalowy oldschool. Sięga do złotych czasów tych gatunków, jednocześnie nie zapominając o tym, aby w kompozycjach nigdy nie brakowało świeżości. Bo pasja u K.K. obecna jest zawsze w tym, co komponuje.

Deströyer 666 w ostatnich latach gościł w Polsce parokrotnie. Zarówno na dużej scenie, jak i klubowej. Bez różnicy, bo za każdym razem nie brali jeńców. Tym razem też nie wezmą. A przyjadą promować wydaną w 2018 roku EP-kę „Call of the Wild”.

Sprawdź, jeśli lubisz: Bestial Warlust, Desaster, Aura Noir, Nocturnal Graves, Nifelheim

 http://www.destroyer666.uk
 https://www.facebook.com/destroyer666page
 https://www.youtube.com/watch?v=olsyNKE2EpE

HOUR OF PENANCE (Włochy) techniczny death metal:

Wykonujący niesamowicie brutalny i równie niesamowicie techniczny death metal zespół Hour Of Penance powstał w 1999 roku w Rzymie. Kilku młodych Włochów zakochanych w ekstremalnych dźwiękach na modłę, chociażby Immolation, Suffocation, czy Nile, postanowiło założyć kapelę i dołączyć do ekstremalnej sceny.

Z czwórki, która zakładała Hour Of Penance (Mike Viti, Francesco De Honestis, Enrico Schettino, Mauro Mercurio), nie ma już w składzie nikogo, ale następcy godnie kontynuowali zaczęte przez kolegów dzieło. Bez dwóch zdań rzymska formacja to dziś nie tylko wizytówka death metalu z Półwyspu Apenińskiego, lecz również ważna nazwa w skali światowej tego gatunku. Hour Of Penance ciągle stawia sobie nowe wyzwania, a efektem takiego podejścia jest intensywna, brutalna muzyka najwyższej próby.

Sprawdź, jeśli lubisz: Hate Eternal, Nile, Immolation

 http://www.hourofpenance.net/
 https://www.facebook.com/hourofpenance/
 https://www.youtube.com/watch?v=C-71D1OsLtA

 NOCTURNAL GRAVES (Australia) death metal:

Jarro Raphael, multiinstrumentalista posługujący się ksywką Nuclear Exterminator, w swoim artystycznym CV ma tak znaczące nazwy jak Deströyer 666 i Hobbs Angel Of Death, a na żywo wspierał również Toxic Holocaust. W 2004 roku Australijczyk postanowił założyć ekipę grającą soczysty, bezkompromisowy i zanurzony w smolistej czerni death metal. Tak w Melbourne narodził się kapitalny twór pod nazwą Nocturnal Graves.

Na pełnowymiarowy debiut kapeli trzeba było czekać trzy lata, co nie znaczy, że przed 2007 rokiem zbijała ona bąki. Pojawiły się demówki, EP-ka, split i dwie kompilacje. Kiedy w końcu Nocturnal Graves przedstawił światu płytę „Satan’s Cross”, świat mógł tylko zapiać z zachwytu. Kilka lat później pojawił się jeszcze jeden muzyk związany wcześniej z Deströyer 666, gitarzysta Shrapnel, który gra w kapeli do dziś. Zarówno on, jak i uzupełniający skład Decaylust (gitara) i L. Wilson (perkusja) brali udział w nagraniu niemal wszystkich pozostałych wydawnictw Nocturnal Graves, czyli albumu „…from the Bloodline of Cain” (2013), EP-ki „Lead Us to the Endless Fire / Sharpen the Knives”, rewelacyjnej trzeciej płyty „Titan” (2018)i ostatniej jak na razie pozycji w dyskografii, EP-ki „Inward Graves” (także 2018).

Oldschoolowy duch plus elementy death, thrash i black metalu, podane z potężną mocą, czynią propozycję Nocturnal Graves wybitnie ciekawą.

Sprawdź, jeśli lubisz: Bestial Warlust, Sadistic Intent, Deströyer 666, Aura Noir, Absu

 https://nocturnalgraves.bandcamp.com
 https://www.facebook.com/nocturnalgraves
 https://www.youtube.com/watch?v=_j2ndMiPfDg

 INCONCESSUS LUX LUCIS (Wielka Brytania) black metal:

W 2009 roku dwaj mroczni angielscy dżentelmeni, którzy ukrywają się pod ksywkami Baal i Malphas, postanowili objawić światu Inconcessus Lux Lucis. Zespół, w którym opiewali idee satanizmu, wychwalali śmierć i chaos. Może zdziwienie dla obranej takiej właśnie drogi będzie nieco mniejsze, jeśli dodać, że kapela działa w Manchesterze, mieści raczej nie nastrajającym optymistycznie, w którym rodziły się smutne kompozycje Joy Division.

Anglicy otwarcie mówią, że ich pasją jest coś, co określają jako „saturnian black magic”. Grają szybko, równie szybko wypluwa bluźnierstwa Malphas, ale Inconcessus Lux Lucis nieobce są melodyjniejsze zagrywki, bliższe thrash metalowi oraz klimatyczne zwolnienia. Albumów i EP-ek, które nagrali, słucha się z wielkim zainteresowaniem. Dyskografię kapeli zamyka wydana w 2017 roku płyta „The Crowning Quietus”.

Sprawdź, jeśli lubisz: Kringa, Malokarpatan, Bathory (wczesny), Bestial Warlust, Toxic Holocaust, Absu

 https://inconcessusluxlucis.bandcamp.com
 https://www.facebook.com/inconcessusluxlucis358
 https://www.youtube.com/watch?v=lsokztZtyP0

Zagrają:
DESTRÖYER 666 (Australia/Wielka Brytania) black thrash
Hour Of Penance (Włochy) techniczny death metal
Nocturnal Graves (Australia) death metal
Inconcessus Lux Lucis (Wielka Brytania) black metal

Szczegóły

Data:
03 lis 2019
Czas:
18:30 - 23:00
Koszt:
PLN
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/380682715831408/

Organizator

Knock Out Productions
Email:
info@knockoutprod.net
Strona internetowa:
https://www.knockoutprod.net/pl

Miejsce

Kwadrat
Stanisława Skarżyńskiego 1
Kraków, 31-866 Polska
+ Google Map