Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Jarboe, Jozef Van Wissem w Warszawie

27 lis 2022 / 16:30 - 23:30

99PLN – 129PLN
Jarboe, Jozef Van Wissem - koncerty, listopad 2022

Co-headlinerska trasa obejmie występy we Wrocławiu, w Warszawie oraz Poznaniu!

Polscy fani poznali Jarboe jeszcze w czasach komuny, gdy przyjechała do naszego kraju jako jeden z filarów legendy nowojorskiej awangardy, grupy Swans. Artystka do dziś wspomina te parę występów w latach 80., potem bywała u nas wielokrotnie i do Polski po prostu lubi wracać. Hipnotyzująca, tajemnicza i niezmiennie wspaniała na żywo.

Skąd możecie znać nazwisko Jozefa Van Wissema? Jeśli oglądaliście niesamowity film Jima Jarmuscha – „Tylko kochankowie przeżyją”, z pewnością zwróciliście uwagę na muzykę w obrazie. Soundtrack nagrodzono na festiwalu w Cannes, a jego współtwórcą jest nie kto inny, jak ten niesamowicie utalentowany Holender.

Jarboe oraz Jozef Van Wissem wystąpią w Polsce kolejno: 26 listopada we wrocławskim Starym Klasztorze, 27 listopada w warszawskim Niebie oraz 29 listopada w klubie Blue Note, w Poznaniu. Bilety kolekcjonerskie na koncerty będą dostępne już niebawem w Knock Out Music Store.

JARBOE

(USA) alternatywa, muzyka eksperymentalna:

Jarboe do dziś wspomina tych parę występów w naszym kraju w latach 80. Później bywała u nas wielokrotnie i do Polski lubi wracać. Niesamowicie śpiewa, potrafi grać na kilku instrumentach, uwielbia kolaboracje. Po odejściu ze Swans i rozstaniu z Girą Jarboe wydała kilkanaście płyt solowych oraz zaliczyła masę kolaboracji. Do historii muzyki przejdzie jej wspólna płyta z zespołem Neurosis. Stylistycznie Amerykanka porusza się po różnych odcieniach alternatywy i nie stroni też od ekstremalnego metalu, którego jest fanką. Rezyduje w Atlancie, dba o swoje ciało, trenuje, zdrowo się odżywia. Nigdy nie chciała mieć dzieci, bo uważa, że Ziemia jest przeludniona. Jarboe nigdy też nie ujawniła swojego wieku. Artystka pracowita, hipnotyzująca, tajemnicza i wspaniała na żywo.

FACEBOOK

JOZEF VAN WISSEM

(Holandia) minimal, muzyka klasyczna:

Urodzony w Maastricht, zamieszkały na nowojorskim Brooklynie. Jozef gra na lutni dość mroczną muzykę, która niekoniecznie kojarzona jest z tym instrumentem. Ceni wspomnianego Jarmuscha, z wzajemnością. Panowie dość regularnie współpracują. Na nagranej przez nich w 2012 roku płycie „The Mystery Of Heaven” wystąpiła gwiazda wspomnianego we wstępie filmu Jima, Tilda Swinton. Jozef Van Wissem to nie tylko muzyk, lecz również pedagog, który w nauczycielskim CV może sobie wpisać, chociażby Harvard. Żeby nie było do końca tak poważnie, Holendrowi zdarzyło się też napisać muzykę do gry komputerowej. Konkretnie do „Sims Medieval”.

FACEBOOK

Wystąpi:

JARBOE,

JOZEF VAN WISSEM

Szczegóły

Data:
27 lis 2022
Czas:
16:30 - 23:30
Koszt:
99PLN – 129PLN
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/419383716714130/

Organizator

Knock Out Productions
Email:
info@knockoutprod.net
Strona internetowa:
https://www.knockoutprod.net/pl

Miejsce

NIebo
ul. Nowy Świat 21
Warszawa, Mazowieckie 00-029 Polska
+ Google Map
Telefon:
722 185 432
Strona internetowa:
http://klubniebo.pl/