Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Moonspell, Rotting Christ, Silver Dust w Krakowie

24 lis 2019 / 18:00 - 23:00

Moonspell Rotting Christ

Wszystkich zainteresowanych koncertem Moonspell w Krakowie, chcielibyśmy poinformować, że został on całkowicie wyprzedany!

Bilety na koncert nie będą już dostępne w oficjalnej sprzedaży. Nie będzie można ich zakupić również w dniu koncertu. Bardzo dziękujemy za ogromne zainteresowanie!

 

Knock Out Productions prezentuje trzy koncerty Moonspell w Polsce.

Moonspell zawita do Polski późną jesienią 2019 roku. Zespół wystąpi w Krakowie, Warszawie oraz Gdańsku. W roli gościa specjalnego na całej trasie zaprezentuje się grupa Rotting Christ, która przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album „The Heretics”.

Zapraszamy na koncerty:
24 listopada (niedziela) 2019 – Kraków „Kwadrat”
25 listopada (poniedziałek) 2019 – Warszawa „Progresja”
26 listopada (wtorek) 2019 – Gdańsk „B90”

MOONSPELL (Portugalia) metal gotycki:

Polska zajmuje ważne miejsce w historii Moonspell, a portugalska formacja, która powoli zbliża się do 30-lecia istnienia, zdobywa w naszym kraju kolejne generacje fanów. Muzyka Portugalczyków spodobała się u nas błyskawicznie. Debiutancki album „Wolfheart” (1995) to bezdyskusyjny klasyk metalu, a bez pochodzącego z niego utworu „Alma Mater”, ciężko wyobrazić sobie występ Moonspell. Równie ciężko byłoby znaleźć tournée kapeli Fernando Ribeiro, na którym nie znalazła się, chociażby jedna data koncertowa w Polsce.

Z obowiązku przypomnijmy, że Moonspell powstał w 1992 roku. Na koncie ma 11 studyjnych albumów. Wychodząc od dźwięków bliskich blackmetalowi, dziś Portugalczycy tworzą muzykę, którą najczęściej opisuje się jako dark metal, gothic metal, czy atmospheric metal. W Portugalii kapela ma status kultowy. Cztery płyty Moonspell wspięły się tam na szczyt notowania albumów, a „Memorial” (2006) pokrył się złotem. Poza Fernando obecne wcielenie zespołu tworzą: Miguel Gaspar (perkusja), Pedro Paixão (klawisze, sample), Ricardo Amorim (gitara) i Aires Pereira (gitara basowa).

Sprawdź, jeśli lubisz: Katatonia, Paradise Lost, Samael

https://www.moonspell.rastilho.com
https://www.facebook.com/moonspellband
https://www.youtube.com/watch?v=KXWMYmNcUqI

ROTTING CHRIST (Grecja) dark metal:

Równie wielką sympatią, jak Moonspell, polscy fani darzą legendarną grecką załogę Rotting Christ. Jest to uczucie odwzajemnione. Sakis Tolis, lider ateńskiej ekipy, nigdy nie zapomniał, dokąd w drugiej połowie lat 80. XX wieku wysyłał pierwsze kasety demo swojego zespołu i skąd otrzymywał słowa uznania oraz wsparcia. Tak jak w przypadku Moonspell ciężko byłoby znaleźć w historii Rotting Christ tournée europejskie, na którym grupa nie pojawiła się, chociażby na jednym koncercie w Polsce.

Wspomniany Sakis Tolis założył Rotting Christ ze swoim bratem Themisem w 1987 roku. Przez ponad 30 lat na scenie kapela dorobiła się zasłużonego statusu legendy, dzięki tak wspaniałym albumom, jak „Non Serviam”, „Triarchy Of The Lost Lovers”, „Khronos”, „Theogonia” i „Aealo”. Styl muzyki zespołu ewoluował. Zaczęło się od black metalu, potem Rotting Christ skręcił w stronę gotyckiego, atmosferycznego grania, dodając także elementy greckiego folku. Z powodów nie muzycznych zrobiło się o zespole głośno w 2005 roku, kiedy Dave Mustaine z Megadeth, gorliwy katolik, zagroził, że jego zespół nie wystąpi na imprezie, jeśli zagra na niej Rotting Christ. Sakis ustąpił, a na Mustaine’a spadła fala krytyki.

Sprawdź, jeśli lubisz: Septic Flesh, Varathron, Nightfall

http://www.rotting-christ.com
https://www.facebook.com/Rotting-Christ-290468585669
https://www.youtube.com/watch?v=2gkWt0fWneY

SILVER DUST (Szwajcaria) hard rock, heavy metal, rock gotycki:
Połączcie sobie w wyobraźni estetykę filmów Tima Burtona oraz twórczość, chociażby Alice Coopera, Lordi, Moonspell i może nawet Sisters Of Mercy, a wyjdzie wam to, co gra Silver Dust.

Panowie ukrywają się pod pseudonimami. Założycielem kapeli i jej główną postacią jest Lord Campbell (wokal, gitara). Sekundują mu Tiny Pistol (gitara, wokal), Kurghan (gitara basowa) oraz Magma (perkusja). Już w roku założenia ukazała się debiutancka płyta „Lost In Time”, która spotkała się z dobrym przyjęciem. Również w 2013 roku miało miejsce nie mniej ważne wydarzenie w historii Silver Dust, bo grupa wystąpiła w swojej ojczyźnie na legendarnym Montreux Jazz Festival obok, chociażby Deftones, The Offspring, rodaków z Eluvietie oraz Mass Hysteria. Jakby dobrego było mało, w szwajcarskich rozgłośniach zagościła w tym samym roku na dość długo singlowa piosenka „So Let Me Now”.

Dalej było już tylko lepiej. Pozycja Silver Dust sukcesywnie rosła, do czego przyczyniły się koncerty u boku takich tuzów jak Nightwish i Amon Amarth oraz albumy „The Age Of Decadence” (2016) i „House 21” (2018). Na drugim z wymienionych Szwajcarzy zawarli znakomity cover popowego hitu Kim Carnes „Bette Davis Eyes”, w którym gościnnie zaśpiewał nie kto inny, jak Mr. Lordi, lider fińskich zwycięzców Eurowizji z 2006 roku.

Sprawdź, jeśli lubisz: Lordi, Alice Cooper, Moonspell

https://www.silver-dust.net/
https://www.facebook.com/SilverDustOnline/
https://www.youtube.com/watch?v=N6niTuuKhr0

Zagrają:
MOONSPELL (Portugalia) metal gotycki
Rotting Christ (Grecja) dark metal
Silver Dust (Szwajcaria) hard rock, heavy metal, rock gotycki

Szczegóły

Data:
24 lis 2019
Czas:
18:00 - 23:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2258263537774617/

Organizator

Knock Out Productions
Email:
info@knockoutprod.net
Strona internetowa:
https://www.knockoutprod.net/pl

Miejsce

Kwadrat
Stanisława Skarżyńskiego 1
Kraków, 31-866 Polska
+ Google Map