Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Omnium Gatherum, Hamferð, Heidra w Poznaniu

01 paź 2019 / 18:30 - 23:00

PLN
omnium ghatermum koncert

Knock Out Productions prezentuje koncert Omnium Gatherum w Poznaniu! W roli supportu, zaprezentują się kapele Hamferd i Heidra.

Omnium Gatherum zagrali niedawno w naszym kraju, podczas MYSTIC FESTIVAL 2019 w Krakowie. Już jesienią, zespół wróci do Polski na klubowy koncert w Poznaniu, gdzie towarzyszyć im będą grupy Hamferd oraz Heidra. Dyskografię Omnium Gatherum zamyka album „The Burning Cold”, wydany w sierpniu 2018, nakładem Century Media Records.

Zespół Hamferd pochodzi z Wysp Owczych i półtora roku temu nagrał swój trzeci album, zatytułowany „Tamsin Likam”. Krążek zawiera sześć utworów kapeli, z których wszystkie napisane zostały w języku fińskim, a wydawnictwo ukazało się nakładem wytwórni Metal Blade Records.

Duńska formacja Heidra, także wydała swój najświeższy – drugi już krążek, w 2018 roku. Płyta otrzymała tytuł „The Blackening Tide” i ukazała się za pośrednictwem wytwórni Time To Kill Records.

Omnium Gatherum wraz z gośćmi: Hamferd oraz Heidra, zaprezentują się w Polsce już 1 października 2019, w poznańskim klubie „u Bazyla”.

Bilety na koncert są już dostępne na:
 https://sklep.knockoutprod.net
 http://eventim.pl

 OMNIUM GATHERUM (Finlandia) melodyjny death metal:

Jesienią 2016 roku minęło 20 lat od założenia przez Markusa Vanhalę (znanego również z Insomnium) i kilku jego kolegów melodyjno-deathmetalowej kapeli Omnium Gatherum. Z tamtej ekipy młodych zapaleńców z małego miasteczka na wschodnim wybrzeżu Finlandii w zespole pozostał tylko on.

Przez kilka lat kapela wydawała głównie demówki. Dopiero w XXI wieku pojawiła się debiutancka EP-ka, „Steal The Light” (2002), a po rok niej pierwszy pełnowymiarowy album „Spirits And August Light”, wydany jeszcze dla małej, niezależnej wytwórni. Potem Finowie zostali złowieni przez dużych graczy w metalowym biznesie, Nuclear Blast, a od paru miesięcy mają podpisane papiery z Century Media.

Omnium Gatherum to małżeństwo deathmetalowej brutalności z pięknymi melodiami oraz progresywnymi wstawkami. Coś jakby pożenić, dajmy na to, Emperor, Death, Rush, Devina Townsenda i Anathemę w jej postaci z XXI wieku. Najnowszy krążek Finów „The Burning Cold” ukazał się na jesiennią 2018 roku.

Sprawdź, jeśli lubisz: Mors Principium Est, Insomnium, Amorphis

 https://www.omniumgatherum.org/
 https://www.facebook.com/omniumgatherumband/
 https://www.youtube.com/watch?v=ubmuUiozKyo

 HAMFERD (Wyspy Owcze) doom metal, death metal:

Na zdjęciu promocyjnym na Metal Archives wyglądają niczym grupka bankowców, która wybrała się na imprezę integracyjną na Islandię. Kiedy jednak włączy się muzykę powstałego w 2008 roku w stolicy Wysp Owczych zespołu Hamferd, z pewnością o bankowcach i bankowości się nie myśli. Prędzej o udręce, apokalipsie, strachu. Bo panowie Remi Johannesen (perkusja), John Egholm (gitara), Theodor Kapnas (gitara), Esmar Joensen (klawisze), Jón Aldará (wokal) i Ísak Petersen (gitara basowa), grają potężny doom metal z lekkim napędem melodyjno-deathmetalowym i lekką domieszką psychodelii, którą wprowadza swoimi pasażami Esmar.

Wśród sukcesów kapeli warto odnotować zwycięstwo w Wacken Metal Battle i występ na legendarnym niemieckim festiwalu. A z ciekawostek warto wymienić zarejestrowanie w 2015 roku utworu „Deyðir Varðar” na żywo podczas trwającego na Wyspach Owczych zaćmienia słońca. Wersja ta pojawiła się w 2019 roku na EP-ce „Ódn”.

Sprawdź, jeśli lubisz: Swallow The Sun, Draconian, Mourning Beloveth

 http://hamferd.com/
 https://www.facebook.com/Hamferd/
 https://www.facebook.com/watch/?v=10155852387018119

 HEIDRA (Dania) epicki folk metal, power metal, black metal:

Wiele zespołów ze Skandynawii opowiada na swoich płytach i w swoich utworach historie oparte na skandynawskiej mitologii. Niektóre robią to, posługując się blackową ilustracją muzyczną, chyba więcej sięga po folk metal. Znajdziemy i takich wykonawców, którzy łączą granie folkowe z elementami black metalu oraz klasycznego heavy i do tego grona zalicza się powstała w 2006 roku w Kopenhadzie formacja Heidra.

W odróżnieniu od wieli skandynawskich folkowo-metalowych grup Duńczycy śpiewają po angielsku. Nie używają też tradycyjnych instrumentów, lecz skupiają się na typowym rockowym instrumentarium. Heidra to świetne, dynamiczne, melodyjne kompozycje, w których przeplata się blackowy charkot z pięknym czystym śpiewem, epicki klimat, tak częsty w power metalu oraz w heavy, z nutką melancholii, a także brutalności. Czasami można mieć wrażenie, że ktoś skrzyżował Grand Magus z Dimmu Borgir i doprawił Iron Maiden. Że takie połączenia potrafią być naprawdę ciekawe i wciągające, przekonuje muzyka Heidry na wydanej w 2018 roku płycie „The Blackening Tide”. Nagrali ją panowie: Morten Bryld (wokal, gitara akustyczna), Martin W. Jensen (gitary), Carlos G.R. (gitary), Dennis Stockmarr (perkusja) i James H. Atkin (gitara basowa).

Sprawdź, jeśli lubisz: Moonsorrow, Ensiferum, Grand Magus

 https://www.facebook.com/HeidraOfficial/band
 https://www.youtube.com/watch?v=dpru6ofreXg

Zagrają:
OMNIUM GATHERUM (Finlandia) melodyjny death metal
Hamferd (Wyspy Owcze) doom metal, death metal
Heidra (Dania) epicki folk metal, power metal, black metal

Szczegóły

Data:
01 paź 2019
Czas:
18:30 - 23:00
Koszt:
PLN
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2265595457086034/

Organizator

Knock Out Productions
Email:
info@knockoutprod.net
Strona internetowa:
https://www.knockoutprod.net/pl

Miejsce

U Bazyla, Poznań
Norwida 18A
Poznań, 60-867 Polska
+ Google Map
Telefon:
501 468 971
Strona internetowa:
http://www.ubazyla.pl/