Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Uriah Heep, Turbo w Krakowie

20 lut 2019 / 18:30 - 23:00

PLN
Uriah Heep Turbo

Knock Out Productions prezentuje cztery koncerty Uriah Heep w Polsce!

Hard rockowa grupa Uriah Heep przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album „Living The Dream” (premiera 14 września). Brytyjczycy odwiedzą kolejno: Wrocław, Kraków, Warszawę oraz Gdańsk.

Zapraszamy na koncerty:
19 lutego (wtorek) 2019 – Wrocław „A2”
20 lutego (środa) 2019 – Kraków „Studio”
21 lutego (czwartek) 2019 – Warszawa „Progresja”
22 lutego (piątek) 2019 – Gdańsk „B90”

Przedsprzedaż biletów startuje już w najbliższą środę 12 września o godzinie 10:00 na: https://sklep.knockoutprod.net (Wrocław, Kraków oraz Warszawa) oraz https://tickets.soundrive.pl (Gdańsk).

URIAH HEEP (Wielka Brytania) rock, hard rock:

„Lady In Black”, „July Morning”, „Easy Livin'”, „Gypsy”, „Return To Fantasy”, „The Wizard”, „Look At Yourself” – to kilka rockowych i hardrockowych klasycznych piosenek, jakie stworzyła powstała w 1969 roku i działająca nieprzerwanie do dziś brytyjska grupa Uriah Heep. W pierwszej połowie lat 70. założona przez grającego w zespole do dziś gitarzystę Micka Boxa formacja, przeżywała swoje największe chwile i nagrała albumy, które dziś są pomnikami rocka i hard rocka. Wśród nich, chociażby „Look At Yourself”, „Demons And Wizards”, czy genialna koncertówka z 1973 roku.

Uriah Heep od początku słynęli z niesamowitych, żywiołowych i widowiskowych koncertów oraz umiejętności komponowania zarówno krótkich, melodyjnych piosenek, jak i bardziej rozbudowanych, ambitniejszych utworów. Stylistycznie byli blisko Deep Purple, czyli łączyli mocne rockowe i hardrockowe elementy z brzmieniem klawiszy, ale udało im się zdobyć swoją publiczność, co przełożyło się na wielkie sukcesy komercyjne, liczone w ponad 40 mln sprzedanych albumów oraz koncertach na wypełnionych po brzegi stadionach.

Choć najlepsze komercyjnie czasy Uriah Heep to te, gdy w zespole śpiewał David Byron, a jednym z głównych muzyków i kompozytorów był kapitalnie grający na organach Hammonda Ken Hensley, także później kapela niejednokrotnie nagrywała wspaniałe albumy i zdobywała kolejne rynki. Kierowana przez niestrudzonego i wiecznie uśmiechniętego Micka Boxa, który w 2018 roku skończył 71 lat, grupa regularnie koncertuje i nagrywa płyty.

Rok 2018 to kolejne dzieło studyjne Uriah Heep – „Living The Dream”. Czyli nadarzyła się kolejna okazja do wyruszenia na tournée, a na nim zespół po raz kolejny zawita do Polski, tym razem na serię czterech koncertów. Obok Micka Boxa na scenie staną jego dwaj współpracownicy od 1986 roku, czyli Bernie Shaw (wokal) i Phil Lanzon (klawisze, wokal) oraz Russell Gilbrook (perkusja; w zespole od 2007 roku) i Davey Rimmer (gitara basowa; w Uriah Heep od 2013 roku). I pokażą, jak się gra ekstraklasowego, czadowego rocka.

Sprawdź, jeśli lubisz: Deep Purple, Rainbow, Black Sabbath, Led Zeppelin, Asia

Oficjalna strona Uriah Heep
Facebook Uriah Heep

 TURBO (Polska) hard rock, heavy metal, thrash metal:

Bez dwóch zdań jeden z największych i najważniejszych polskich zespołów metalowych. Na scenie Turbo jest obecne nieprzerwanie od blisko 40 lat i przez cały ten czas w składzie kapeli jest fantastyczny gitarzysta i kompozytor Wojciech Hoffman. Niedługo później, bo trzy lata po założeniu, do zespołu dołączył basista Bogusz Rutkiewicz, który z kilkuletnią przerwą gra w nim do dziś.

Turbo odpowiada za jeden z najważniejszych utworów lat 80. XX wieku na polskiej scenie, genialną metalową balladę „Dorosłe dzieci”, oddającą doskonale klimat tamtych czasów. Inne evergreeny kapeli to, chociażby „Jaki był ten dzień”, „Smak Ciszy”, „Szalony Ikar”. Na jego koncie są też klasyczne dla polskiego hard rocka i heavy metalu albumy – „Dorosłe dzieci”, „Smak ciszy”, „Kawaleria Szatana”, „Ostatni wojownik”, najostrzejszy w karierze, zahaczający wyraźnie o death metal „Dead End”.

Turbo koncertowało w Polsce i za granicą. Supportowało, chociażby Johna Mayalla, Sepulturę, Slade, Helloween, Kreator, Overkill. Od 2007 roku za mikrofonem podczas koncertów powstałej w 1980 roku poznańskiej załogi stoi Tomasz Struszczyk. Z nim Turbo nagrało trzy świetne płyty, doskonale odświeżające metalowe tradycje – „Strażnik światła”, „Piąty żywioł” i „Piąty element”.

Sprawdź, jeśli lubisz: Iron Maiden Judas Priest, Metallica, Anthrax, Sepultura

http://turbo.art.pl
https://www.facebook.com/Turbo.Band.official

Zagrają:
URIAH HEEP (Wielka Brytania) rock, hard rock
Turbo (Polska) hard rock, heavy metal, thrash metal

Szczegóły

Data:
20 lut 2019
Czas:
18:30 - 23:00
Koszt:
PLN
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Knock Out Productions
Email:
info@knockoutprod.net
Strona internetowa:
https://www.knockoutprod.net/pl

Miejsce

Klub Studio
Budryka 4
Kraków, Małopolskie 30-072 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.klubstudio.pl/