Sunnata zagra przed Paradise Lost podczas ich lipcowych koncertów w Polsce

Grupa wystąpi jako support Brytyjczyków w Krakowie, Warszawie oraz w Gdańsku.

„Draconian Times” + The Best Of Set w wykonaniu Paradise Lost zobaczymy tego lata aż trzykrotnie. Gościem zespołu będzie Sunnata – młoda i intrygująca formacja z Warszawy. Najnowszym albumem grupy jest wydany niezależnie „Burning in Heaven, Melting on Earth” z 2021 roku.

Paradise Lost oraz Sunnata wystąpią kolejno: 21 lipca w krakowskiej hali Kamienna12 (Hype Park), 22 lipca na Scenie Letniej klubu Progresja oraz 23 lipca w gdańskim B90. Bilety kolekcjonerskie na koncerty są (jeszcze!) dostępne 
tutaj.

PARADISE LOST

(Wielka Brytania) doom metal, death metal (w początkach), metal gotycki:

Powstały w 1988 roku w angielskim Halifax zespół Paradise Lost jest jednym z pionierów ciężkiego, mrocznego grania na Wyspach. To także jeden z najbardziej znanych i lubianych zespołów w Polsce, którą od czasu swojego powstania odwiedzał wielokrotnie. We wrześniu 2021 roku Brytyjczycy z Paradise Lost po raz kolejny zawitali do Polski i po raz kolejny przekonali się, że polscy fani ich uwielbiają.

Nick Holmes i Greg Mackintosh, czyli główne siły twórcze kapeli, poprowadzili jej muzykę przez gęsty doom i death, by w latach 90. wkroczyć na obszar melodii i czystych wokali, a nawet zaliczyć romans z elektroniką. W XXI wieku Paradise Lost spojrzał łaskawszym okiem na swoją przeszłość, którą zmieszał z bardziej melodyjnym graniem. Poza Nickiem i Gregiem w zespole są obecnie: Aaron Eddy (gitara), Stephen Edmondson (gitara basowa) i fiński bębniarz Waltteri Väyrynen.

FACEBOOK

SUNNATA

(Polska) doom, psychedelic, post metal:

Wiele odcieni brudnej, ciężkiej, wciągającej muzyki – tak można by opisać to, co tworzy czwórka warszawskich muzyków pod szyldem Sunnata.

Kapela istnieje od 2013 roku, a jej granie to na pewno coś, co spodoba się fanom Mastodon, Kylesy, Yob, czy Conan, z którymi Sunnata miała okazję dzielić scenę. O Sunnata pisze się dobrze nie tylko w Polsce, ale także za granicą, choćby na łamach tak prestiżowych magazynów, jak „Terrorizer” i „Rock Hard”. Debiut płytowy zespołu ukazał się w 2014 roku. Od tamtej pory Sunnata wzbogaciła dyskografię jeszcze o trzy albumy, z których ostatnim jest „Burning in Heaven, Melting on Earth” z 2021 roku. Posiłkując się tym, co zamieszczono na fejsie kapeli, pozostaje tylko napisać: Open your mind and experience it. Let there be noise.

FACEBOOK

Zagrają:
PARADISE LOST (Wielka Brytania) doom metal, death metal (w początkach), metal gotycki
+
SUNNATA (Polska) doom, psychedelic, post metal

Bilety na koncerty są dostępne na:
– SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)
– SKLEP eBILET