Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Carpathian Forest, Ragehammer, Odium Humani Generis w Katowicach

10 mar / 19:00 - 23:30

Carpathian Forest - Koncerty Polska, marzec 2024

Norwegowie z Carpathian Forest powrócą w marcu do Polski na 3 koncerty! Dowodzona przez Nattefrosta black metalowa grupa wystąpi kolejno w poznańskiej Tamie (9.03), katowickim P23 (10.03) oraz w warszawskim klubie Proxima (11.03). Podczas wszystkich 3 wieczorów Norwegom towarzyszyć będą 2 dobrze znane, rodzime składy – krakowski Ragehammer oraz łódzkie Odium Humani Generis

CARPATHIAN FOREST, Ragehammer, Odium Humani Generis – 9.03.2024, Poznań, Tama

CARPATHIAN FOREST, Ragehammer, Odium Humani Generis – 10.03.2024, Katowice, P23

CARPATHIAN FOREST, Ragehammer, Odium Humani Generis – 11.03.2024, Warszawa, Proxima

Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Biletomat.pl, Eventim Polska, Ebilet, Ticketmaster Polska

CARPATHIAN FOREST

(Norwegia) – black metal

Założony w 1990 roku przez Nattefrosta i Nordavinda Carpathian Forest to nazwa, której słuchaczom najciemniejszej odmiany ekstremalnego metalu przedstawiać szczególnie nie trzeba. Norwegowie przez blisko 35 lat za sprawą swojego dość skocznego, odgrywanego często w średnich i wolnych tempach black metalu zapracowali na miano jednego z pierwszoligowych zespołów w gatunku, czego potwierdzeniem jest choćby współpraca z wytwórniami Avantgarde Music czy francuską Season of Mist. Ostatni jak dotąd materiał formacji, “Likeim” z 2018 roku, ukazał się pod egidą Indie Recordings, a na wydawnictwie znajdziemy m.in. cover “All My Friends Are Dead” z repertuaru Turbonegro. Nie jest to jednak jedyny utwór w historii Carpathian Forest, który grupa wzięła na warsztat i poddała go własnej interpretacji – na albumie “Black Shining Leather” z 1998 znalazł się dość nieoczywisty strzał w postaci “A Forest” z repertuaru The Cure, natomiast na “We’re Going to Hell for This, Over A Decade Of Perversions” (2002) znajdziemy scoverowane kawałki takich klasyków jak Venom, Discharge czy Darkthrone. Zespół występował na największych metalowych festiwalach jak Brutal Assault, Hellfest, Inferno czy Mystic, zagrał trasy, w tym m.in. u boku Behemoth, a niektórzy na pewno mają jeszcze w pamięci koncert u boku Gorgoroth w Krakowie sprzed 20 lat. Już w marcu dowodzona przez Nattefrosta grupa powróci do Polski na 3 koncerty, które odbędą się kolejno w Poznaniu, Katowicach oraz Warszawie. 

Facebook Carpathain Forest

 

RAGEHAMMER

blackened thrash metal

Black/thrashowe kommando Ragehammer za sprawą dwóch dużych albumów “The Hammer Doctrine (2016) i “Into Certain Death” (2020) zapracowało sobie na miejsce w czołówce polskich zespołów metalowych. Szybkość, agresja, bluźnierstwo – to wszystko cechuje występy krakowskiej formacji, a skoro ta maszyna jest już srogo rozpędzona styczniową trasą ze Stillborn i Devilpriest, to 3 koncerty u boku Carpathian Forest będą pokazem sczerniałego, thrashowego szaleństwa.  

Facebook Ragehammer

 

Odium Humani Generis

black metal

Wszystkie wieczory otworzy coraz pewniej rozpychające się na scenie black metalowej łódzkie Odium Humani Generis. Kwartet w 2022 roku wystąpił na 2 europejskich trasach u boku Mgły i In Twilight’s Embrace, tym drugim towarzyszyli rok później na polskiej trasie “Non Miserere MMXXIII”, a do tego mogą pochwalić się udziałem na londyńskim Cosmic Void Festival, koncertami w Niemczech czy supportowaniem kanadyjskiego Spectral Wound na ich dwóch zeszłorocznych koncertach w naszym kraju. OHG nie zwalnia tempa, a już w niedalekiej przyszłości nakładem wytwórni Malignant Voices ukaże się ich najnowsza płyta “Międzyczas” i już gdzieś przebijają się głosy, że będzie to materiał, który może sporo namieszać.

Facebook Omni Humani Generis

 

Zagrają:

Carpathian Forest,

Ragehammer,

Odium Humani Generis

Szczegóły

Data:
10 mar
Czas:
19:00 - 23:30
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1075364860181472/

Organizator

Winiary Bookings
Email:
winiarybooking@gmail.com
Strona internetowa:
https://winiarybookings.pl

Miejsce

P23
ul. Porcelanowa 23
Katowice, Śląskie 40-246 Polska
+ Google Map
Telefon:
536 222 212