Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Jozef Van Wissem, Hilary Woods w Warszawie

16 gru 2023 / 19:00 - 23:30

Jozef Van Wissem, Hilary Woods - koncert, Warszawa, grudzień 2023
Już w grudniu holenderski kompozytor Jozef Van Wissem powróci do Polski, gdzie wystąpi w stołecznym klubie Jassmine w towarzystwie irlandzkiej artystki Hilary Woods!
 

Jozef Van Wissem

(Holandia) – minimalizm
Jozef Van Wissem jest awangardowym kompozytorem oraz prawdopodobnie najbardziej znanym lutnistą w krajach zachodnich. Holender słynie m.in. ze współpracy z amerykańskim reżyserem Jimem Jarmuschem, której owocami są: nagrodzony w 2013 na festiwalu w Cannes soundtrack do filmu “Only Lovers Left Alive” oraz ich wspólne 4 albumy. W zeszłym roku ukazała się neoklasyczna, solowa płyta artysty “Behold I Make All Things New”. Na zlecenie Commissioned by La Cinémathèque Française Van Wissem skomponował ścieżkę dźwiękową do odnowionego filmu “Nosferatu”, który New York Times opisał jako “90 minutową podróż od ciszy do hałasu, osiągającą kulminację w postaci gęstego, wolnego death metalu”. Ponadto 4 kompozycje muzyka zostały wykorzystane w wyprodukowanym dla HBO serialu Irma Vep.
 
 

Hilary Woods

(Irlandia / Sacred Bones Records) – muzyka eksperymentalna, drone
Wieczór otworzy irlandzka artystka Hilary Woods, której dźwiękowe eksperymenty z wykorzystaniem sampli, nagrań terenowych oraz głosu przepełnione są atmosferą intymności i wrażliwości. Jeszcze w tym roku nakładem Sacred Bones Records ukaże się jej trzeci album, a na promujących go koncertach Hilary wystąpi w towarzystwie perkusisty Gabriela Ferrandiniego, dzięki któremu muzyka ma zyskać oddech, pozbawiając ją jakichkolwiek ograniczeń.
 
 
 

Zagrają:

Jozef Van Wissem,

Hilary Woods

Szczegóły

Data:
16 gru 2023
Czas:
19:00 - 23:30
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/308625844886216/

Organizator

Winiary Bookings
Email:
winiarybooking@gmail.com
Strona internetowa:
https://winiarybookings.pl

Miejsce

Jassmine
Wilcza 73
Warszawa, Mazowieckie 00-670 Polska
+ Google Map